Kwiecień w Czechach. Wybierz imprezę dla siebie

Przez trzy dni w Moście będzie można oglądać propozycje młodych teatrów z całej Republiki | fot. www.divadlo-most.cz

Krokusy jeszcze nie kwitną, ale życie kulturalne w Czechach owszem. Przedstawiamy kilka propozycji ciekawych imprez, na które warto się wybrać.

Warsztaty tworzenia japońskich lalek Bunraku [2.4. – 21.4.2013, Praga]

Międzynarodowe Centrum Sztuki Współczesnej Meetfactory zaprasza na warsztaty tworzenia japońskich lalek Bunraku, które prowadzone będą przez Nori Sawę – aktora, pedagoga i teoretyka teatru. W trakcie kursu odbędą się wykłady na temat tradycji japońskiego teatru lalkowego oraz praca nad tworzeniem własnych lalek w oparciu o różne techniki. Efektem końcowym będzie spektakl „Sztuka bycia niewidzialnym”, który jest czesko-japońską wersją „Czerwonego kapturka”. Premiera spektaklu planowana jest na czerwiec 2013 roku.

http://www.meetfactory.cz/scheduleDetail.aspx?itemID=2892&referrer=%2fprogram%2fdefault.aspx

Festiwal młodych teatrów YOUNG FOR YOUNG [3.4. – 6.4.2013, Most]

W ciągu trzydniowego festiwalu w miejskim teatrze w Moście, będzie można oglądać propozycje młodych teatrów z całej Republiki. Wszystkich zainteresowanych teatrem zapraszamy do zapoznania się z mniej oficjalną sceną czeską. Program jest na tyle bogaty, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

http://www.divadlo-most.cz/cz/archiv-clanku/aktuality/program-festivalu-young-for-young-2013/

JAZZFESTBRNO 2013 [4.4. – 30.4.2013, Brno]

Po raz dwunasty w Brnie spotkają się najwybitniejsi przedstawiciele światowego jazzu. Wystąpią m.in.: Brecker Brothers, Band Reunion, Trio of OZ Rachel Z czy Omar Hakim.

http://www.jazzfestbrno.cz/jfb11cz/

Czeski komiks w latach 1922- 2012 – wystawa (Signály z neznáma) [8.3 – 20.5.2013, Praga]

Wystawa przedstawia 90 lat czeskiego komiksu. Jej celem jest zaprezentowanie publiczności zjawisk, które uchodzą za zapomniane i odizolowane. Organizatorzy wystawy chcą również ukazać komiks, jako żywą część kultury czeskiej.

http://www.dox.cz/cs/vystavy/signaly-z-neznama-cesky-komiks-1922-2012

Czesko – słowacka trasa koncertowa Tomáša Klusa [10.3.2013 – 23.4.2013]

Wokalista, któremu udało się w ubiegłym roku zdobyć nagrodę Złotego Słowika, a tym samym pokonać króla czeskiej sceny muzycznej – Karela Gotta, jest właśnie w trakcie trasy koncertowej po Słowacji i Czechach. Zapraszamy na koncerty wiernych fanów, a także tych, którzy muzyki Klusa jeszcze nie znają i chcieliby zobaczyć jego występ na żywo.

http://www.tomasklus.cz/koncerty/

Wystawa Pod Ještědem [18. 04. – 09. 06. 2013, Liberec]

Wystawa polemizuje z przekonaniem, że Liberec jest tylko i wyłącznie miastem sportu. Pokazuje, że w mieście żyją i tworzą fascynujący ludzie. Odwiedzający będą mogli zobaczyć prace z obszaru malarstwa, rzeźby, grafiki, rysunku, a także nowych mediów i sztuki konceptualnej. Będzie to głos kilku pokoleń, które przedstawią swoje prace powstałe po 2000 roku.

http://www.ogl.cz/vystavy-vystavni-plan.php?vid=930

[oprac. Aleksandra Dziewa]

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress