Marzec w Czechach. Wybierz imprezę dla siebie

 Kid Koala w Brnie będzie promował swoją najnowszą płytę „12 bit Blues”|fot. caughtinthecrossfire.com

Co w nadchodzącym miesiącu ma nam do zaoferowania Republika Czeska? Przedstawiamy propozycje kulturalne na marzec.

 

Koncert Kid Koala [Brno, 02.03.2013]

W ramach środkowoeuropejskiej trasy Kid Koala odwiedzi Brno. Muzyk przedstawi swoją ostatnią płytę 12 bit Blues, charakteryzującą się surowością i melodyjnością, która jest swojego rodzaju polemiką z legendarnym samplerem E-mu SP-1200. Jeśli lubicie gramofonowe czary połączone z show, koniecznie musicie się wybrać!

http://fleda.cz/program/vse-2013-3-2-kid-koala-1654

Musical Króliki z kapelusza (Králíci z klobouku) [Brno, 05.03.2013]

Teatr Špílberg zaprasza na musical, którego tematem są przygody dwóch sympatycznych królików Boba i Bobka znanych z czeskich wieczorynek. Przedstawienie wzbogacone jest o 8 nowych piosenek skomponowanych przez parę muzyków- Petra Skoumala i Pavla Šruta.

http://www.divadlospilberg.cz/index.php?page=p03

Koncert MŇÁGA A ŽĎORP & VYPSANÁ FIXA TUGEDR TŮR 2013 [Praga, 13-14.03.2013]

Dwie czeskie kapele rockowo-punkowe zdecydowały udać się we wspólną trasę po największych czeskich klubach. Zapowiada się świetna impreza!

http://lucerna.musicbar.cz/en/category/tugedr-tur-2013/

Slajdowisko Martina Loewa połączone z wykładem [Ostrawa, 14.03.2013]

Wykład będzie odbywał się pod hasłem: Madagaskar- wyspa lemurów, tajemniczych kameleonów, wiekowych baobabów i serdecznych tubylców. Polecamy mentalną podróż na wyspę pełną słońca, która może dodać energii nawet w najbardziej szary dzień.

Koncert Radůzy [Ostrawa, 14.03.2013]

Radůza to przedstawicielka folkowej sceny czeskiej. W 2003 roku otrzymała nagrodę złotego Anioła w trzech kategoriach, między innymi za objawienie roku. W maju zeszłego roku wystąpiła jako support amerykańskiej gwiazdy pop-u Suzanne Vegi. Radůza łączy na swoich koncertach melancholijne klimaty z bardziej energicznymi dźwiękami.

http://www.dk-akord.cz/cz/page-akce/raduza-s-kapelou/?akce=852

Wystawa kolejek (Z historie malé železnice aneb železniční hračky) [Mělník,  02.03.2013 – 31.03.2013]

Jeśli pociągi kojarzą się Wam  tylko z zatłoczonymi przedziałami i zdenerwowaniem z powodu opóźnień, jest to sposób, żeby inaczej spojrzeć  na koleje. Wystawa przedstawia zabytkowe modele pociągów z lat 1890-1960 oraz ciekawe makiety składające się z budynków stacji kolejowych i mostów. Są one podświetlane co tworzy świetny efekt. Dodatkową atrakcją będzie możliwość stworzenia własnego modelu, w specjalnie przygotowanym warsztacie dla najmłodszych. Nieco starsi za to będą mogli wydrukować sobie i skasować swój własny bilet.

http://www.muzeum-melnik.cz/

Międzynarodowy festiwal filmowy Fabiofest  [Praga, 15.3.2013 – 22.3.2013]

To już 20 edycja! Część filmowa składa się z kilku tematycznych sekcji, w których każdy kinomaniak znajdzie coś dla siebie. Szczególne miejsce zajmie w tym roku sekcja współczesnej kinematografii fińskiej i dla kontrastu Bałkańskie rytmy. Bogaty program oferuje także scena muzyczna. Energiczne rytmy reggae zespołu Švihadla, czy romska etno muzyka Bitumen Beatu. Jedną z atrakcji będzie także prezentacja sztuki audiowizualnej.

http://www.febiofest.cz/cs/

Festiwal Jeden świat  (Jeden svět)  [Praga, 04-13.03.2013]

Wszystkich zainteresowanych sprawami dotyczącymi ludzkich praw, zapraszamy na festiwal filmów dokumentalnych. Czternaście najnowszych filmów będzie kandydowało do nagrody za najlepszą reżyserię. Festiwal dopełni cykl wykładów.

http://www.jedensvet.cz/2013/

[oprac. Aleksandra Dziewa]

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress