Lipiec w Czechach. Wybierz imprezę dla siebie

Muzyka poważna zabrzmi w Czechach pod gołym niebem na serii koncertów w całym kraju | fot. www.arttriton.cz

Muzyka, opera pod gołym niebem, prestiżowy festiwal filmowy oraz wystawa kostiumów w popularnej filmowej wytwórni Barrandov. To tylko kilka propozycji, by odwiedzić Czechy w lipcu. Te najciekawsze zebrała Anna Musioł.

Colours of Ostrava ( Ostrawa, 15.7.2012-15.7.2012)

Jeden z największych festiwali w Europie Środkowej. Na tegorocznej, już 11. edycji festiwalu, będzie można zobaczyć takie gwiazdy jak Alanis Morissette, ZAZ, Bobby McFerrin czy Animal Collectiv. W tym roku festiwal odbędzie się w industrialnych przestrzeniach nieczynnej huty Vitkovice, co jest dodatkowym czynnikiem przyciągającym rzesze fanów dobrego brzmienia.

http://www.colours.cz/

74. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach ( Karlowe Wary, 29.6.2012-7.7.2012)

Największy i o światowej sławie festiwal filmowy w Czechach. Cieszy się także najdłuższą tradycja. W tym roku, honorowo,w jury  zasiądzie aktorka Susan Sarandon. Wyróżnione zostaną obrazy w kategorii filmów dokumentalnych, pełnometrażowych oraz w kategoriach tematycznych m.in.: „Na wschód od Zachodu” oraz „Forum niezależnych”.

http://www.kviff.com/cz/aktualne/

Muzy na wodzie (Czeskie Budziejowice, 1.7.-6.7.2012)

Wyjątkowy festiwal łączący muzykę z efektami wodnymi i świetlnymi. Poza jazzem i swingiem będzie można posłuchać także innych gatunków muzycznych połączonych z magią światła i wody. Całość odbywa się w dorzeczu rzek Wełtawy i Malszy.

http://www.c-budejovice.cz/cz/turistika-a-volny-cas/aktuality/stranky/muzy-na-vode-2012.aspx

Koncert zespołu Pearl Jeam (Praga, 2.7.2012)

Dobra wiadomość dla fanów Eddiego Veddera. W praskiej arenie O2 charyzmatyczny wokalista razem z kapelą zaśpiewa już z początkiem lipca.

http://www.livenation.cz/event/277562/pearl-jam-tickets

Wystawa kostiumów filmowych w praskiej wytwórni filmowej Barrandov (Praga, każda pierwsza sobota miesiąca)

Kostiumy bajkowych postaci wykorzystywanych w produkcja Barrandova, będzie można oglądać w przestrzeniach praskiej wytwórni. Akcja jest przeznaczona nie tylko dla dzieci. Można podziwiać także kostiumy ze starszych czeskich filmów.

http://www.barrandov.cz/

Klasyka pod gwiazdami

Po sukcesie zeszłorocznej edycji, także w tym roku, w różnych miastach Czech rozbrzmi dźwięk klasyki operowej. Tym razem będzie to opera Georgia Bizeta „Carmen”. Niezwykłości temu przedsięwzięciu dodaje fakt, iż opera wystawiana będzie pod gołym niebem.

20.7. zamkowy park Průhonice
21.7. zamek Telč
27.7. zamek Orlík
28.7. zamek Sychrov
3.8. zamek Hradec nad Moravicí
4.8.  zamek Buchlovice
10.8.  zamek Karlova Koruna
11.8.  zamek Kynžvart
17.8. zamek Kačina
18.8. zamek Lednice
24.8. zamek Ploskovice

http://www.arttriton.cz/

Rock for people (Hradec Králové 3.7.-6.7.2012)

Coś dla fanów rockowego brzmienia. Na tegorocznej edycji zagrają między innymi: Faith no more, The Prodigy, Petr Doherty, Anna Calvi czy Crystal Castles. Z czeskich kapel usłyszeć będzie można Mig 21, Support Lesbiens, Vísací zámek,Tata bojs czy Vypsaná fixa.

http://rockforpeople.cz/program/interpreti/

Świat martwych (Brno, otwarcie od 20.06.2012)

Jedyna w swoim rodzaju wystawa czaszek i kości została utworzona w kryptach brneńskiego kościoła św. Jakuba. Utworzona krypta, w której znajdują się ściany pokryte ludzkimi czaszkami i kościami, jest po Paryżu, drugim co do wielkości zbiorowiskiem ludzkich szczątków. Podczas wizyty można dowiedzieć się i zobaczyć jak wyglądają ludzkie kości, które dotknęła dżuma czy cholera.

http://www.ceskenoviny.cz/regiony/zpravy/brno-ma-druhou-nejvetsi-kostnici-v-evrope/808825

Creepy Teepee (Kutna Hora, 12.7.-15.7.2012)

Wszyscy, którzy śledzą tendencje na współczesnej scenie muzycznej powinni pojawić się na tym festiwalu. Idealne miejsce dla fanów punk rocka, indie popu czy elektro. Zagrają między innymi: Japanther, Golden Axe, King Dude czy Coma Cinema.

http://creepyteepee.org

[Przygotowała Anna Musioł]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress