Już w wakacje pociągi Leo Express pojadą z Krakowa przez Katowice do Pragi. Mamy rozkład

LeoExpressDoPragi

W wakacje pojedzie pierwszy pociąg Leo Express z Krakowa do Pragi | fot. Leo Express

Pierwszy pociąg prywatnego przewoźnika kolejowego Leo Express wybierał się jak sójka za morze. Dziś popularny Leo, który wcześniej zrewolucjonizował czeskie tory, ogłosił, że pierwsze połączenie kolejowe z Krakowa przez Katowice do Pragi ruszy na przełomie czerwca i lipca.

Dziś Leo Expressem można jechać z Krakowa do Pragi, ale autobusem, z przesiadką na pociąg w Bohuminie. Od kilku lat polscy pasażerowie czekali na uruchomienie bezpośredniego połączenia kolejowego.

Leo Express poinformował, że bezpośredni pociąg wystartuje na przełomie czerwca i lipca. To dobra wiadomość. Gorsza to ta, że na razie jeździł będzie jedynie w weekendy. Przewoźnik uzyskał już oficjalny rozkład od polskiego zarządcy infrastruktury kolejowej – PKP PLK. Dokładny termin uruchomienia pociągu jednak nadal nie jest znany i zależy od toczącego się postępowania w Urzędzie Transportu Kolejowego, dotyczącego dopuszczenia jednostek elektrycznych, którymi Leo Express zamierza obsługiwać nową polsko-czeską trasę. Start nowego połączenia najprawdopodobniej nastąpi na przełomie czerwca i lipca.

2018-05-21 Rozkład pociągu

Rozkład jazdy w pierwszym etapie zakłada kursy w weekendy. Z Krakowa do Pragi prywatny pociąg pojedzie w poniedziałki i soboty, w drugą stronę: z Pragi do Krakowa, w piątki i niedziele. Przewoźnik poinformował, że po zakończeniu prac modernizacyjnych na torach na polskim odcinku trasy, które na tę chwilę mocno ograniczają możliwości eksploatacyjne na szlakach, Leo Express przewiduje stopniowe zwiększanie częstotliwości kursów.

Pociąg wyruszy z Krakowa Głównego o 05:04, z Katowic odjedzie o godzinie 06:57 i do swojego celu w Pradze dotrze na 11:39. Zatrzyma się także w Skawinie, Oświęcimiu -Dworach, Mysłowicach, Tychach i Pszczynie. Po czeskiej stronie obsłuży kilka ważnych węzłów i miast takich jak: Bohumin, Ostrawa, Ołomuniec i Pardubice. Czas jazdy z Krakowa do Pragi będzie wynosił 6 godzin 35 minut, a z Katowic do Pragi 4 godziny 42 minuty. W drogę powrotną z Pragi pociąg wyruszy o 16:10. Przyjazd do Katowic został zaplanowany krótko po 21-ej, a do Krakowa dotrze o 23:19.

[łg]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress