Jaromir Jagr zmienił klub w NHL

Jaromir Jagr uważany jest za jednego z najlepszych graczy ofensywnych na świecie|fot. s.yume/Wikipedia

Legendarny czeski hokeista przeszedł z Dallas Stars do Boston Bruins. To dla zawodnika spora szansa na kolejne sukcesy, ponieważ Bruins są aktualnie czwartym zespołem w Konferencji Wschodniej i mają spore szanse na zakwalifikowanie się do fazy play off.

Bruins to szósta ekipa Jagra w lidze NHL. W ubiegłych latach występował już w barwach Pittsburgh Penguins, Washington Capitals, New York Rangers, Philadelphia Flyers i Stars. Pomimo wieku (41 l.), Jagr jest nadal jednym z najbardziej rozchwytywanych gwiazd w lidze NHL, a zarazem najskuteczniejszym Europejczykiem w całej jej historii. Latem podpisał roczny kontrakt z drużyną Stars na 4,5 miliona dolarów. W ich barwach rozegrał 34 mecze, podczas których zdobył 14 bramek.

Jaromir Jagr jest wychowankiem i właścicielem klubu HC Kladno. Na gigantyczny dorobek Czecha, składają się: 1380 występy, 679 goli oraz 1000 decydujących podań. Zawodnik dotychczas zdobył łącznie 1679 punkty. W lidze NHL występuje od 1994 roku. Debiutował w 1990 roku w drużynie Penguins, z którą dwukrotnie sięgał po Puchar Stanleya. W rywalizacji o to wyróżnienie rozegrał w sumie 180 spotkań. Siedmiokrotnie otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika sezonu regularnego – Art Ross Trophy. Jest członkiem tzw. Klubu Potrójnego Złota za zdobycie Pucharu Stanleya, Mistrzostwa Olimpijskiego i Mistrzostwa Świata. Wśród aktywnych zawodników jest na drugim miejscu z największą ilością goli, asyst i punktów.

[eg]

 

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress