Café Industrial i Zrní na koncertach w Polsce

Zespół Café Industrial będzie promował swój debiutancki album „Ostrovy”|fot. materiały promocyjne zespołu

MDK Batory w Chorzowie zaprasza 13 kwietnia na czeski dzień, podczas którego wystąpią zespoły Zrní oraz Café Industrial. Dzień spotkań z czeską kulturą, to także prelekcje na temat czeskiego języka i małych browarów oraz wystawa zdjęć z Pragi Tomasza Kiełkowskiego i Marcina Nowaka.

Zespół Zrní wielokrotnie występował już w Polsce. Naszej publiczności przypadło do gustu połączenie ludowych dźwięków z tradycją muzyki rockowej i współczesnym elektronicznym brzmieniem. Członkowie grupy o swojej muzyce mówią: „…przede wszystkim zabawa, muzykowanie i rozmowa dźwiękiem, komunikacja, jak palcem do powietrza, jak ludzie na ulicy. Chcemy tworzyć i współdziałać. Inspiruje wszystko: dźwięki, zwierzęta, komiksy, komputer, fabryki…”. Na scenie, niezmiennie pojawiają się, wokal, skrzypce, gitara, bas, perkusja, flet, kubki, łyżki, kamienie, probówki. Grupę tworzy pięciu utalentowanych muzyków z Kladna. Grają razem od 2001 roku w niezmienionym składzie: Jan Unger (śpiew, gitara, flet), Jan Juklík (gitara, śpiew), Jan Fišer (skrzypce, śpiew), Jan Caithaml (gitara basowa, śpiew), Ondřej Slavík (perkusja, akordeon, beatbox, śpiew). Zespół został uznany przez czeską Akademię Muzyki Rozrywkowej za „Objawienie roku” i w tej kategorii grupa odebrała w ubiegłym miesiącu statuetkę Anděla (odpowiednik polskiego Fryderyka).

Drugim zespołem, który tego wieczoru wystąpi, jest Café Industrial. To muzyka z pogranicza jazzu, rocka, elektroniki i ambientu. Ich pełne napięcia i dynamiki występy, brzmią doskonale zarówno w kameralnych klubach, jak i na wielkich festiwalowych scenach. Grupa łatwo nawiązuje kontakt z publicznością, a każdy słuchacz staje się cząstką tego wszystkiego, co dzieje się na scenie. Czasem efektem tej interakcji są nowe utwory. Zespół ma na swoim koncie kilka nagród, prezentował się na żywo w Czeskiej Telewizji, na festiwalu Colours of Ostrava, a nawet podczas otwarcia wernisażu w czeskiej Izbie Poselskiej. Reprezentuje ostrawską scenę muzyczną w ramach kandydatury miasta do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2015. Café Industrial tworzą: František Kuča – śpiew i gitara; Marcela Kučová – tenorowy i sopranowy saksofon; Kristýna Kubinová – bass i wokal; Viktor Dořičák – bębny, perkusja oraz wokal. Dzień przed chorzowskim koncertem, 12 kwietnia, zespół będzie można usłyszeć w bardziej kameralnym i nastrojowym wnętrzu, mianowicie w krakowskim Klubie Migawka. Krakowski koncert organizowany jest pod patronatem Koła Naukowego Slawistow UJ.

Strona wydarzenia „Czeski dzień w MDK”

Strona wydarzenia Café Industrial w Klubie Migawka

[eg]

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress