5 kwietnia w Bielsku Białej spotkanie z Aleksandrem Kaczorowskim

Czuli barbarzyńcy – cykl spotkań o tematyce czeskiej w Bielsku-Białej odbywa się po raz drugi | fot. materiał organizatorów

Dziennikarz, publicysta, tłumacz, znawca czeskiej kultury i autor biografii Bohumila Hrabala będzie gościem kolejnego spotkania w ramach cyklu Czuli barbarzyńcy, które odbywa się w Bielsku-Białej. Aleksander Kaczorowski będzie promował swoją najnowszą książkę „Praski elementarz”.

Książka Kaczorowskiego to „kawałek” historii miasta i Czech, opowiedziany poprzez historie konkretnych ludzi z krwi i kości (Hrabal, Hašek, Čapek, Masaryk…). Pisarzy i intelektualistów, którzy zmagali się nie tylko, ze swoimi słabościami, ale także z dziejami historii, która większość z nich stawiała przed trudnymi wyborami politycznymi. Kaczorowski dobrze pokazuje, choćby na przykładzie historii Hrabala, że w życiu zmagamy się z sytuacjami, które nie śniły się filozofom – mówił na naszych łamach o „Praskim elementarzu” Jarosław Makowski. Więcej >>>

Spotkanie odbędzie się 5 kwietnia o godz. 12:00  w Kolegium Nauczycielskiego przy ul. Krakowskiej 30 w Bielsku-Białej. Z autorem książki porozmawia Jerzy Marek.

W ramach cyklu odbędą się także spotkania m. in. z Mariuszem Szczygłem, Petrem Zelenką, Mariuszem Suroszem, profesorem Józefem Zarkiem i koncert Artura Andrusa. Cały program.

[red]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
2 total comments on this postWyślij swoje
  1. „Najnowsza książka” to pojęcie względne – to reedycja „Praskiego elementarza” wydanego w 2001 roku :)

    • Prawda. Choć mało osób to zauważa. Ostatnia – w sensie ostatnio wydana. A w stosunku do tej z 2001 roku uzupełniona

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress