Powstaje animowany serial „Legendy starej Pragi”

Legendę „O niewiniątku z Mostu Karola” można już zobaczyć w internecie| fot. iDNES.cz

Czesi nie wyobrażają sobie świąt Bożego Narodzenia bez bajek wyświetlanych przez wszystkie czeskie stacje telewizyjne. W tym roku oprócz dobrze znanych historii o „Królewnie ze złotą gwiazdą” i „Kopciuszka”, będą mogli obejrzeć w internecie pierwsze odcinki serialu „Legendy starej Pragi”.

Grupa filmowców postanowiła ożywić stare praskie legendy i stworzyć animowany serial na ich podstawie. W każdym odcinku opowiedzą jedną legendę. Dotychczas powstały trzy: ” O niewiniątku z Mostu Karola”, „O praskim Orloju” i „O niewiniątku z cmentarza żydowskiego”. Można je już oglądać na stronie www.legendystareprahy.cz. W kolejce do zrealizowania czekają m.in. opowieści o „Golemie” i „O diabelskich kamieniach na Wyszehradzie”. W sumie ma powstać piętnaście części, które po zakończeniu projektu ukażą się na DVD. Jeden odcinek przygotowano także w wersji angielskiej.

Serial powstaje dzięki współpracy pięciu osób, wśród których znaleźli się:  reżyser Ondřej Žatečka, animator Marek Berger oraz producent Mirek Vesely. Pomysł zaproponowała Andrea Bezděkowa. Twórcy zdecydowali się na serial animowany z przyczyn finansowych. Koszty związane z realizacją pokrywają sami lub z dobrowolnych datków. Za jeden odcinek trzeba zapłacić ok. 70 tys. koron.

[eg]

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress