Prague Pride. Pochód mniejszości seksualnych także w tym roku przejdzie ulicami Pragi

18 sierpnia ulicami Pragi przejdzie wielki pochód – Prague Pride 2012 [fot. materiał organizatora

 18 sierpnia ulicami Pragi przejdzie wielki pochód. Będzie częścią tygodniowego festiwalu organizowanego na cześć mniejszości seksualnych.

Celem festiwalu jest zaprezentowanie Pragi jako stolicy, która należy do najbardziej tolerancyjnych w Europie. Festiwal odbędzie się w dniach 13-19 sierpnia a patronat nad nim przejął jeden z posłów ODS, Bohuslav Svoboda. Pogram festiwalu jest niezwykle urozmaicony: odbędą się liczne koncerty, przedstawienia i wystawy. Według organizatorów festiwalu, głównym celem przedsięwzięcia jest informowanie społeczności i przybliżanie Czechom problematyki mniejszości seksualnych. W tym roku organizatorzy szczególnie pragną zwrócić uwagę na kwestię homoseksualistów upośledzonych umysłowo czy homoseksualistów ze środowisk romskich.

W minionym roku festiwal odbył się po raz pierwszy. Spotkał się z krytyką ze strony ugrupowań konserwatywnych. Pomimo licznych głosów sprzeciwu, w pochodzie wzięło udział 5 tysięcy osób. Organizatorzy przedsięwzięcia mają nadzieję, że festiwal na stałe zagości w Pradze i stanie się nowym symbolem liberalizmu i tolerancji tego miasta.

[Anna Musioł]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress