Polska telewizja walczy o widza. Informuje, że Słowak zgwałcił barana

TVS informuje, że na Słowacji mężczyzna zgwałcił barana | fot. www.tvs.pl

Telewizja TVS trzyma rękę na pulsie, a jej widzowie mogą zawsze czuć się dobrze poinformowani. Dziś opublikowała informację o niezwykłym wydarzeniu, które miało miejsce u naszych południowych sąsiadów. Dokładnie w pół roku po zdarzeniu.

– Niewiarygodna historia ze Słowacji, gdzie mężczyzna zgwałcił barana. Zwierzęta pasły się na stoku w Podhradzie, kiedy pojawił się napastnik – informuje TVS. – Wszystko widział zszokowany właściciel stada. Wideo otrzymaliśmy od słowackiej TV JOJ, z którą współpracujemy. U naszych południowych sąsiadów ten materiał zrobił furorę – czytamy w tekście do którego dołączono krótki reportaż z TV JOJ po słowacku.

Wideo pochodzi z sierpnia 2013 roku, a o wydarzeniu informowały słowackie tabloidowe media.

Jaki jest sens podawania tej informacji na pół roku po zdarzeniu przez polską telewizję i do tego po słowacku? Czy oglądalność TVS jest już tak niska, że musi do korzystać z tak żenujących chwytów?

Niedawno słowackie euro obchodziło piąte urodziny, wkrótce – najprawdopodobniej – premier Robert Fico zdobędzie fotel prezydenta i stanie się najdłużej obecnie rządzącym przywódcą w naszym regionie Europy. Oczywiście przygotowanie materiałów na ten temat wymagałby od dziennikarzy ciut większym kompetencji i wyobraźni wykraczających poza informację o mężczyźnie, który zgwałcił barana.

Ochoczo oczekuję teraz informacji w czeskich i słowackich mediach o mieszkańcy Podkarpacia, który zaopiekował się Matką Boską zaraz po jej zejściu z szyby po cudownym objawieniu oraz doniesień, że w polskie wędliny składają się z drogowej soli i szczurzego mięsa.

Moja mama miała rację już dawno mówiąc, że dziś ogromny wstyd być dziennikarzem.

Łukasz Grzesiczak

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress