Czeski Cieszyn walczy z przestępczością. Także tą z Polski

Czeski Cieszyn walczy z przestępczością. Także tą z Polski| www.tesin.cz

W Czeskim Cieszynie powstała komisja, która zajmuje się zapobieganiem przestępczości. Jej członkowie regularnie spotykają się w terenie i omawiają bieżące problemy związane z bezpieczeństwem w mieście.

Podczas ostatniej wizji lokalnej, komisja sprawdzała w terenie okolice mostu kolejowego na granicy z Polską. Okoliczni mieszkańcy zgłaszają, że zbiera się tam młodzież, która spożywa w tym miejscu alkohol oraz raczy się innymi używkami – mówi cytowana przez portal OX.pl Dorota Havlikova, rzecznik prasowy UM w Czeskim Cieszynie.

Jak pisze cytowany portal Śląska Cieszyńskiego, problematycznych miejsc w Czeskim Cieszynie jest znacznie więcej. Wszystkie monitoruje tamtejsza Straż Miejska. Problemem są także bezdomni, ci upodobali sobie okolice potoku Ropičanka – Biegną tam popularne trasy piesze oraz rowerowe. Bezdomni zrobili sobie w tym miejscu obozowisko i zapełnili je górą śmieci. Udało nam się jednak ich przekonać, aby opuścili to miejsce. Dodam tylko, że wywieźliśmy stamtąd ponad 50 worków różnego typu odpadów – mówi rzecznik prasowy Strażników Miejskich z Czeskiego Cieszyna Petr Chroboczek.

Władze Czeskiego Cieszyna aktywnie walczą z nieporządkiem na osiedlach oraz z dzikimi wysypiskami. Jak informuje portal OX.pl, niepokoją ich – na razie niepotwierdzone sygnały – o przyprowadzeniu się do miasta bezdomnych oraz innych „problemowych” obywateli z innych miast.  – Nie chcemy, by w naszym mieście zaczęły tworzyć się getta, dlatego cały czas sprawdzamy takie sygnały – stwierdza zastępca burmistrza Stanislav Folwarczny

Cieszyn i Czeski Cieszyn współpracują przy zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców po obu stronach Olzy. – Cieszy mnie współpraca z polską Policją. Wspólne działania są już dopracowane od momentu, kiedy zaczęła przyjeżdżać do nas młodzież z Polski, by kupować i spożywać narkotyki – mówi Roman Samek, członek komisji zapobiegania przestępczości w Czeskim Cieszynie.

[red]

 

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress