Po meczu z Polską. Słowacki trener zdenerwowany na dziennikarza, który umniejsza jego sukces

Słowacki trener Ján Kozák podczas konferencji po meczu Polska – Słowacja we Wrocławiu | fot. youtube.com

– Czy jest pan Słowakiem? – zapytał na konferencji prasowej słowacki trener zdenerwowany na dziennikarza umniejszającego sukces jego drużyny w meczu z Polską.

15 listopada na stadionie we Wrocławiu rozegrany został mecz towarzyski piłki nożnej mężczyzn między drużynami Polski i Słowacji. Spotkanie wygrali reprezentanci naszych południowych sąsiadów z wynikiem 2:0.

W obu zespołach gra miała na celu sprawdzenie przygotowania zawodników oraz przetestowanie taktyk trenerów. Szczególnie uważnie przyglądano się debiutującemu polskiemu szkoleniowcowi, Adamowi Nawałce, i jego eksperymentalnym ustawieniom piłkarzy na boisku. Słowacy prowadzeni przez Jána Kozáka bez większego trudu wykorzystali braki w grze polskiej reprezentacji, zwłaszcza w obronie i już w pierwszej połowie ustalili końcowy wynik meczu na 2:0. W 31. minucie naszego bramkarza Artura Boruca pokonał Juraj Kucka. Osiem minut później do bramki wpadł gol Róbera Maka, dla którego był to pierwszy mecz w słowackiej drużynie narodowej. W całym spotkaniu sędziowie trzykrotnie pokazali żółte kartki; wszystkie otrzymali goście.

W słowackiej prasie po wygranej pojawiły się głównie komentarze o zasłużonym zwycięstwie nad polską reprezentacją. Do kontrowersyjnej sytuacji doszło za to w czasie konferencji prasowej bezpośrednio po meczu. Słynący z wybuchowego temperamentu słowacki trener Kozák gwałtownie zareagował na pytanie dziennikarza z TA3. Redaktor zasugerował, że Słowacy wygrali tylko dlatego, że polscy piłkarze obecnie nie prezentują wysokiego poziomu gry i polska piłka nożna znajduje się w złej sytuacji. Kozák wzburzony odpowiedział: – Czy jest pan Słowakiem? Umniejszać wartość występu słowackiej reprezentacji takim pytaniem?

Następnie przeszedł do kolejnego pytania, by na końcu wyjawić swoją wizję super drużyny, składającej się z polskich i słowackich piłkarzy, którzy wzajemnie by się uzupełniali.

Fragment konferencji ze słowackim trenerem po meczu Polska – Słowacja we Wrocławiu [materiał w języku słowackim, częściowo w języku polskim]

Słowacka drużyna narodowa najbliższy towarzyski mecz zagra 19 listopada br. w Portugalii z debiutującą jako członek UEFA reprezentacją Gibraltaru. Z kolei Polacy tego samego dnia zmierzą się w Poznaniu z Irlandią.