Muzyczny duet zbiera na drugą płytę z piosenkami Jaromira Nohavicy

ostrava_lublin

Adam Jarząbek i Jarek Jurkiewicz z Jaromirem Nohavią | fot. materiał artystów

Na zbiórkę na portalu crowdfundingowym mają trzy tygodnie, a potrzebują jeszcze niewiele ponad 2,5 zł. Wszystko po to, by wydać drugą płytę z piosenkami Jaromira Nohavicy.

Muzyczny duet tworzą Adam Jarząbek i Jarek Jurkiewicz. Grają razem od 2014 roku. Połączyła ich muzyka Jaromira Nohavicy. Po roku regularnych prób i dziesiątkach koncertów wydali swoją pierwszą płytę „Lublin-Ostrava 0:30”. Album spotkał się ze świetnym odbiorem słuchaczy, został także pochwalony przez samego Nohavicę.  W całości dostępny jest także na YouTube.

Teraz muzyczny duet zbiera pieniądze na swoją drugą płytę, na której mają znaleźć się piosenki barda z Ostrawy. – Nie chcemy poprzestawać na jednej płycie. Przez lata pracy nad muzyką Czeskiego Barda uzbieraliśmy aranżacje na kolejny album. Podobnie jak w przypadku „Lublin-Ostrava 0:30”, nie interesują nas piosenki już dostępne w polskich wersjach (chociaż i takie się pojawią). Nie chcemy również powielać pomysłów aranżacyjnych ani wykonawczych Mistrza. Naszym największym atutem jest prezentowanie własnego stylu przy pomocy wspaniałych kompozycji, dzięki czemu nabierają one innego wymiaru lirycznego oraz muzycznego (co często podkreślacie w rozmowach z nami po koncertach) – przekonują Jarząbek i Jurkiewicz.

Można ich wesprzeć TUTAJ. Zebrali już prawie 5,5 tys. zł, a potrzebuję 8 tys. zł.

[Łukasz Grzesiczak]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress