Koncert czeskiej muzyki alternatywnej na balkonie Czeskiego Centrum

Jako drugi na balkonie Czeskiego Centrum zagra prasko-brneński duet 1a2v1| fot. materiały organizatora

W tym roku Noc Muzeów opanuje stolicę 17 maja. Jedną z zaplanowanych imprez będzie występ czeskich zespołów wykonujących muzykę elektroniczną.  Koncert odbędzie się na balkonie Czeskiego Centrum, które zaprasza na dużo dobrych dźwięków, leżaki i orzeźwiające napoje.

Jako pierwsi o godz. 20:00 zagrają muzycy z praskiego tria Gagarin, którzy na początku lata 2012 roku nagrali swój debiutancki album „Love”. Gagarin to szalone brzmienie rodzące się ze zderzenia dynamicznej, wręcz tanecznej elektroniki i szorstkiego screemo. Kapela, która na koncertach jest jak
dynamit.

Jako drugi zagra na balkonie prasko-brneński duet 1a2v1, audiowizualny projekt łączący czyste brzmienie 8-bitowej elektroniki ze zwariowanymi, czasem wręcz bajkowymi wizualizacjami. Sama nazwa zespołu jest rebusem wyjaśniającym to muzyczno-wizualne połączenie, 1a2v1, czyli „jeden i dwa w jednym”. W Czechach na ich koncertach gromadzą się tłumy przyciągane niesamowitą energią.

Skwer przed Czeskim Centrum wypełnią dźwięki, a obrazy wideo pokryją jego fasadę. Będzie tu można zatrzymać się na dłużej, odpocząć na leżaku, orzeźwić się szklanką zimnego napoju, a przede wszystkim poznać nieznaną dotąd w Polsce stronę czeskiej sceny muzycznej.

Wstęp wolny

[materiały organizatora]

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress