„Hrabal i inni. Adaptacje czeskiej literatury” – zaproszenie na panel dyskusyjny w Warszawie

Fragment okładki książki | fot. materiały promocyjne

Stowarzyszenie Panorama Kultur zaprasza na panel dyskusyjny połączony z promocją książki pod red. Ewy Ciszewskiej i  Eweliny Nurczyńskiej-Fidelskiej „Hrabal i inni. Adaptacje czeskiej literatury”. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Polsko-czeski pejzaż kulturowy”. Gośćmi specjalnymi będą Ewa Ciszewska, dyrektor Czeskiego Centrum w Warszawie Petr Janyška oraz Petr Vlček – tłumacz i filmoznawca. W charakterze prowadzącego pojawi się Maciej Robert, autor analizy filmu „Postrzyżyny” Jiřego Menzla. 

W książce „Hrabal i inni. Adaptacje czeskiej literatury” znajdziecie opisy i analizy filmowych adaptacji dzieł Karela Čapka, Bohumila Hrabala, Milana Kundery czy Oty Pavla, jak również utwory literatów mniej obecnych w świadomości polskich czytelników – Ladislava Fuksa, Karela Michala czy Słowaka Ladislava Grosmana. To okazja do sprawdzenia, jak twórczość ulubionych pisarzy prezentuje się na dużym ekranie. Autorzy poszczególnych tekstów odkrywają, w jaki sposób książki zostają „przepisane” na język filmu oraz oceniają trafność zastosowanych zabiegów.

Przeczytaj zapowiedź książki

Spotkanie odbędzie się 3 grudnia o godz. 18.00 w Księgarni-kawiarni Tarabuk (ul. Browarna 6 Warszawa). Po spotkaniu odbędzie się projekcja filmu „Postrzyżyny”.

Projekt uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Spraw Zagrannicznych RP  w ramach programu Forum Polsko-Czeskie: wspieranie rozwoju stosunków polsko-czeskich 2013 r.

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1414514375450957/?notif_t=plan_user_invited

[eg/materiały promocyjne]

 

 

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress