Żylina zaprasza na festiwal nowego teatru i tańca

W ostatni weekend lipca słowacka Żylina stanie się środkowoeuropejską stolicą tańca i teatru | fot. materiał promocyjny (flickr.com)

Od 25 do 28 lipca w słowackiej Żylinie odbędzie się festiwal nowego tańca i teatru KioSK. To już szósta edycja festiwalu, którego hasłem przewodnim w tym roku jest: „No dramaturgy, no responsibility?”.

W programie imprezy znajdują się między innymi: spektakle muzyczno-ruchowe i ruchowo-wizualne, Teatr SkRat z kafkowskim tematem „Proces, procesu, procesom!”, teatr dokumentalny, opera współczesna i teatr formy. Nowością na festiwalu jest nurt dla dzieci. Poza tym organizatorzy przygotowali projekcje filmowe, poranne forum dyskusyjne, a także prelekcje ekspertów, kiermasz produktów lokalnych (połączony z wymianą umiejętności), rywalizację o nagrodę niekonwencjonalną „Poučin” za ciekawą pracę ze światłem i inne wydarzenia.

Szczegóły na www.kioskfestival.sk (niestety, nie wiedząc czemu, strona jest tylko po słowacku i angielsku). Organizatorzy zapewniają miejski kemping.

Zobacz więcej zdjęć

(łg)

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress