Luty na Słowacji. Wybierz imprezę dla siebie

Kultowa słowacka księgarnia i wydawnictwo Artforum przygotowuje cykl kulturalnych spotkań o tematyce słowacko-czeskiej | fot. materiał promocyjny

Mamy dla Was kilka propozycji ciekawych imprez na Słowacji.

Wystawa dzieł Františka Reichentála w Galerii Miasta Bratysławy [Bratysława, 24.01.-03.03.]

Ekspozycja w GMB prezentuje dorobek wyjątkowego artysty z okresu międzywojennego, Františka Reichentála. Jego obrazy charakteryzuje silny rys społeczny, skupienie na ludziach i człowieczeństwie, a także stały element niepokoju. Kolekcję można oglądać do początku marca tego roku.

http://www.citylife.sk/vystava/frantisek-reichental

Tatry Ice Master, [Stary Smokowiec, Smokowieckie Siodełko, 27.01.-03.02.]

Międzynarodowe mistrzostwa w rzeźbieniu w lodzie. Startuje 8 ekip, m.in. z Polski, Szwecji, Serbii i Słowacji. Imprezie towarzyszy oprawa muzyczna. Wstęp na teren mistrzostw jest wolny. Odbywają się w Smokowieckim Siodełku (słow. Hrebienok).

http://www.regiontatry.sk/sk/aktuality/319-ladove-majstrovstva-tatry-ice-master-na-hrebienku

„Antygona w Nowym Jorku” w Słowackim Teatrze Narodowym [Bratysława, 01.02. – 23.03.]

Sztukę polskiego dramatopisarza Janusza Głowackiego będzie można obejrzeć w Słowackim Teatrze Narodowym w Bratysławie już początkiem lutego. Historia bezdomnych z Nowego Jorku jest metaforą zagubienia w świecie i szukania w nim szczęścia. W przedstawieniu występuje popularna słowacka aktorka – Táňa Pauhofová.

http://www.citylife.sk/divadlo/antigona-v-new-yorku-snd-bratislava

Mistrzostwa Preszowa w jeździe na sankach [Preszów, 02.02.]

Otwarte mistrzostwa Preszowa w zjeżdżaniu na sankach. Wystartować można w kategoriach: zjazd indywidualny i zjazd grupowy. Są dwa podziały wiekowe: do 15 lat i powyżej 15 lat. Wśród ocenianych elementów jest oryginalność techniki zjazdu, pojazdów i wszystkiego, co się z tym wiąże.

http://www.presov.sk/portal/?c=12&id=19750

Mityng skoku wzwyż w Bańskiej Bystrzycy [Bańska Bystrzyca, 06.02.]

Międzynarodowy 20. Mityng „Bańskobystrzycka Poprzeczka 2013” w skoku wzwyż mężczyzn na hali. Udział weźmie m.in. obecny mistrz świata, Amerykanin, Jesse Williams.

http://www.osporte.sk/?id_cat=71&news=153748

Festiwal Filmowy Nordfest 2013 [Bratysława, 15.02.-15.03.]

Po raz szósty w kinie Nostalgia odbędzie się Festiwal Filmów z Północy. Podczas trwania przeglądu będzie można zobaczyć najciekawsze dokonania twórców ze Szwecji, Dani, Finlandii, Norwegii oraz Islandii.

http://www.nostalgia.sk/

Czesi, witajcie! [Bratysława, Żylina, 31.01.-31.12.]

Z okazji 20. rocznicy „rozwodu” Czechów i Słowaków księgarnia Artforum wraz z Radiem Devín przygotowują cykl spotkań czeskich i słowackich autorów. Co miesiąc jedna osoba ze Słowacji zaprosi kogoś z Czech. Serię wydarzeń rozpocznie Monika Kompaniková, która przedstawi czeskiego poetę, prozaika, zdobywcę Nagrody Magnesia Litera, Marka Šindelkę. Pierwsza impreza już 31 stycznia w Bratysławie, a dzień później w Żylinie.

http://inforum.artforum.sk/pozyvame/bratislava/61cc5e/cesi-vitajte

[opr. Agnieszka Molińska]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress