Fico – polityk godny zaufania?

Zdaniem słowackich respondentów Robert Fico psuje wizerunek polityki, ale nadal cieszy się największym zaufaniem | fot. medialne.sk

Robert Fico zajął pierwsze miejsce w sondażu, w którym zapytano Słowaków o polityków godnych zaufania. Istotne wydaje się, że trafił również na drugie miejsce w rubryce osób, które psują wizerunek polityki.

Fico jest premierem Słowacji, a także szefem rządzącej partii Smer-SD. Jako najbardziej godnego zaufania polityka wskazało go 35,8% ankietowanych. Drugi był Róbert Kaliňák z 19,5%, a trzeci Daniel Lipšic, który dostał 14,5% głosów.

W kategorii osoby, która stwarza poważne problemy i psuje poziom polityki „wygrał” Richard Sulík (szef partii SaS) z 35,8 %, kolejne miejsce zajął Robert Fico z 26,9%, 24,6% uzyskał Mikuláš Dzurinda, co zagwarantowało ostatnie miejsce na „podium”.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję MVK od 7 do 13 stycznia tego roku. W sondażu udział wzięło 1125 obywateli Słowacji. Każdy z respondentów mógł podać trzy nazwiska w obu pytaniach.

 

                                [Agnieszka Molińska/tasr.sk]

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress