Google na słowacką nutę

Google.sk

Przedsięwzięcie firmy Google łączy kilka inicjatyw a jego celem jest wspieranie ocalenia i popularyzacji słowackiej kultury, historii, folkloru i tradycji, a także zaprezentowanie w świecie piękna oraz historycznych zabytków Słowacji.

Google Słowacja 24 stycznia rozpoczął pod nazwą „Google na słowacką nutę” całoroczną kampanię, której celem jest ożywienie piękna, kultury i tradycji za pośrednictwem internetu.

Program łączy kilka inicjatyw a jego celem jest wspieranie zachowania i popularyzacji słowackiej kultury, historii, folkloru i tradycji, a także zaprezentowanie piękna oraz historycznych zabytków Słowacji w globalnym wymiarze. Ma to również pomóc małym i średnim firmom turystycznym w przyciągnięciu nowych turystów do ich regionów, jak i młodszej generacji ułatwić odkrywanie historii i kultury Słowacji.

Projekt Google Słowacja w ramach kultury, historii i tradycji chce działać w trzech obszarach. Znajdowaniu i gromadzeniu danych we współpracy z partnerami z całego kraju, digitalizowaniu informacji używając najnowszych technologii oraz udostępnianiu i szerzeniu ich przy pomocy internetu.

Najważniejszym projektem partnerskim jest długotrwała współpraca z Narodowym Centrum Oświatowym, której celem będzie gromadzenie zdigitalizowanego materiału dotyczącego słowackiej kultury, folkloru, tradycji i jego udostępnienie oraz rozpowszechnianie drogą online.

(Agnieszka Molińska, tasr.sk)

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress