Wrzesień w Czechach. Wybierz imprezę dla siebie

Koncert zespołu Coldplay na stadionie Wembley. Czy na stadionie praskiej Slavii zespół wypadnie równie ekscytująco? | fot. www.coldplay.com

Wino, festiwal folklorystyczny, spektakl na podstawie „Miłości blondynki” Miloša Formana i koncert zespołu Coldplay. Wybierz wrześniową imprezę w Czechach dla siebie.

Shotgun Festival (Hrádek nad Nisou, 31.8.2012 – 2.9.2012)

Organizatorzy festiwalu muzyki elektro zapraszają po raz kolejny. W tegorocznej edycji będzie można posłuchać wykonawców, których wybrali sami uczestnicy festiwalu. Zagrają między innymi Instra:mental (UK), Surgeon (UK), Boddika (UK), Rido (CZ) i wielu innych.

www.shotgunfestival.com

Koncert Coldplay (Praga, 16.9.2012)

Koncert brytyjskiej grupy już wkrótce. Coldplay wystąpią na stadionie Slavii. Bilety można nabyć na: http://www.ticketpro.cz/jnp/hudba/rock/771234-coldplay.html

Karlovarský folklorní festival (Karlowe Wary, 4.9.2012-9.9.2012)

Międzynarodowy festiwal folklorystyczny, na którym wystąpią grupy muzyczne i taneczne między innymi z Nowej Zelandii, Portugalii, Chin, Niemiec, Meksyku czy Holandii.

www.kffestival.cz

Winobranie Mikulov (Mikulov, 7.9.2012-9.9.2012)

Nie przypadkiem we wrześniu ogromną popularnością cieszą się tzw. winobrania. Wszak wrzesień to miesiąc wina. Jedne z największych odbywają się właśnie w czeskim Mikulowie. To okazja do zapoznania się z miejscowymi gatunkami win, a także możliwość degustacji miejscowych specjałów.

http://www.palavske-vinobrani.cz

Spektakl „Miłość blondynki” (Praga, 14. i 17.9.2012)

Praski teatr Husa na provázku [Gęś na sznurku] zaprasza miłośników największego dzieła Miloša Formana z lat sześćdziesiątych – „Miłość blondynki”. Spektakl różni się od swojego filmowego pierwowzoru, co będzie z pewnością ciekawą konfrontacją dla fanów twórczości Formana.

www.provazek.cz

Wystawa „Taller: Obiekt-ubranie. Kiedy moda spotyka się z architekturą” (Ostrava, 24.8.2012-21.10.2012)

Niezwykle ciekawa wystawa Maryli Sobek, profesorki Ecole du design w Montrealu. Ekspozycja przedstawia najnowsze trendy światowej mody, które przestały bazować na metodach tradycyjnych. Także forma prac autorki odbiega od podobieństwa ludzkiej fizjonomii.

http://www.gvuo.cz/archiv/2012/vystavy_sobek.html

[opracowała Anna Musioł]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress