Wieczór Jáchyma Topola w Hospodzie

Wieczór Topola odbędzie się w ramach dwudniowego projektu „Spotkania z czeską awangardą” | fot. www.odaha.com

Wydawnictwo FA-art oraz katowicka Hospoda zapraszają na imprezę dedykowaną jednej z najbardziej wyrazistych postaci czeskiego undergroundu – pisarzowi Jáchymowi Topolowi.

O urodzonym w roku 1962 autorze wiemy m.in, że podobnie jak większość literatów i ludzi sztuki pozostających w latach 80. poza oficjalnym obiegiem, pracował fizycznie: był magazynierem, palaczem, piekarzem, kierowcą. Aby wykręcić się od służby wojskowej, poddał się leczeniu psychiatrycznemu. Jednocześnie od roku 1985 aż do połowy lat 90. był głównym motorem niezależnego czasopisma „Revolver Revue”.

28 lutego o godzinie 19 o jego życiu i twórczości opowie nieco więcej Marcin Babko, dziennikarz, artysta audiosfery, wydawca i tłumacz prozy Topola na język polski w jednej osobie. Tematem przewodnim wystąpienia będzie powieść „Anioł” (FA-art, Bytom 2002), którą wszyscy goście Hospody otrzymają tego dnia w prezencie od wydawcy.

W trakcie wieczoru poznamy również muzyczną twarz Topola – piosenkę „Nebe je rudý” z repertuaru Moniki Načevej wykona zespół Fantazman. Będzie to premierowe wykonanie tego utworu przez formację tworzącą muzykę elektroniczną z elementami gitarowymi, inspirującą się literaturą.

Ponadto usłyszymy nowe aranżacje kompozycji umieszczonych na debiutanckim krążku grupy zatytułowanym „Tu będę”.

Wieczór Topola odbędzie się w ramach dwudniowego projektu „Spotkania z czeską awangardą” (27-28.02), obejmującego także koncert Duo Děsi. Projekt objęto mecenatem miasta Katowice oraz patronatem Czeskiego Centrum. Patronami medialnymi wydarzeń są: Novinka.pl, Ultramaryna oraz Antyradio.

28.02.2013, godz. 19.00-20.00
Hospoda, ul. Gliwicka 6/1, Katowice
wstęp wolny

Wydarzenie na Facebooku

[materiały organizatora]

https://www.fa-art.pl/images/strona/fa-art-logo.jpghttps://www.fa-art.pl/images/logo%203.jpg

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress