Kraftwerk zagra na słowackim festiwalu Pohoda w 2014 roku

Kraftwerk wystąpi na festiwalu Pohoda w lipcu 2014 roku | fot. pohodafestival.sk

„The Observer” widzi w nich grupę, która od czasów The Beatles zrobiła najwięcej dla popkultury. Zespół Kraftwerk, niemiecka gwiazda muzyki elektronicznej, wystąpi na przyszłorocznym festiwalu Pohoda, który odbędzie się 10-12 lipca 2014 roku na lotnisku w Trenčínie. Taką informację ogłosił dziś dyrektor festiwalu Michal Kaščák.

Kraftwerk otwiera listę gwiazd słowackiego festiwalu. Muzyce towarzyszyć będą projekcje 3D. Powstały w latach 60. zespół uważany jest za jedną z najbardziej wpływowych grup w historii muzyki. Jego utwory inspirowały rzesze twórców synth popu, electro, techno, a także new wave. Zespół tworzył bardzo awangardowe i eksperymentalne kompozycje, dzięki którym uznawany jest za pioniera muzyki elektronicznej.

Organizatorzy zdradzili już, że oprócz grupy Kraftwerk na Pohodzie wystąpią także: kultowa britpopowa kapela Suede, amerykańska raperka Azealia Banks, hiszpańska grupa Seward, zespół Molotov Jukebox z Wielkiej Brytanii, silna izraelska reprezentacja – LolaMarsh, Bemet i Helfer oraz dwie czeskie grupy – Never Sol i Esazlesa.

Słowacki festiwal muzyczny Pohoda od 1997 roku organizowany jest na terenie lotniska w Trenčínie. Jest jednym z największych plenerowych wydarzeń muzycznych na Słowacji. Co roku odwiedza go około 30 tysięcy widzów. Organizatorzy zapraszają artystów prezentujących różne style muzyczne w tym muzykę alternatywną, rok, pop, world music, house, hip hop czy techno. Koncertom towarzyszą dyskusje, warsztaty literacke czy przedstawienia teatralne.

[łg]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress