Pytanie konkursowe – X [Jesienny konkurs książkowy]

Jego prace stały się dogłębną analizą środowisk Cyganów, Słowaków oraz Rumunów | fot. theredlist.fr 

Przygodę z fotografią rozpoczął już w dzieciństwie. Najbardziej inspirowała go kultura i tradycja społeczności, w której żył, bądź z którą miał styczność. Jego projekt fotografowania Romów w Rumunii zbiegł się w czasie z inwazją wojsk Układu Warszawskiego w Czechosłowacji. Wrócił do Pragi, żeby w centrum wydarzeń fotografować interwencję. Powstałe w tym czasie negatywy przemycił do amerykańskiej agencji Magnum. Zostały one opublikowane anonimowo w magazynie „The Sunday Times” pod inicjałami P.P. (Prague Photographer). Zdjęcia wkrótce stały się międzynarodowym symbolem odgrywającej się historii i jako wymagające niezwykłej odwagi doczekały się nagrody im. Roberta Capy. O kogo chodzi?

Na Wasze odpowiedzi czekamy pod linkiem do pytania konkursowego opublikowanym na naszym profilu w portalu społecznościowym Facebook.com. Nagrodę otrzyma osoba, która jako pierwsza poda pełną poprawną odpowiedź.

Dziś do wygrania w konkursie e- book „Praski elementarz” Aleksandra KaczorowskiegoFundatorem nagrody jest księgarnia internetowaKoobe.pl.  

O książce:

„Przedwojenna Praga, opisana przez polskiego autora choćby w ‚Rodzinnej Europie’, odurzająca ‚powietrzem jak z pianki, pełnym śmiechów i muzyki, winiarniami w wąskich uliczkach koło Hradczan’ należała do przeszłości. Aleksander Kaczorowski potrafił jednak odkryć w ostatnich latach ponurego dwudziestolecia pod warstwą szarości Pragę żywą (…)”.
Vaclav Burian

Praski elementarz urzekł mnie od pierwszych stron… Wprost zdumiewające, jakie bogactwo informacji, spostrzeżeń i refleksji Aleksander Kaczorowski zdołał zawrzeć w kilku krótkich esejach! … ta książka to sama esencja ‚czeskości’”.
Aleksander Fiut

„To książka nie tylko napisana żywo, zajmująco i z doskonałym wyczuciem pointy, ale wręcz fascynująca… kultura czeska trafiła do kogoś, kto nie tylko z niej czerpał, ale i potrafił się odwdzięczyć”.
Leszek Engelking

„W tle tych wszystkich życiorysów jest i sam Alik – spóźniony trochę, w barze nad kuflem piwa… Ta sytuacja nadaje jego esejom ton łagodności i przyzwolenia w ocenie połamanych losów”.
Krzysztof Czyżewski

[red]

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress