Styczeń na Słowacji. Wybierz imprezę dla siebie

Koszyce są Europejską Stolicą KUltury 2013 | fot. www.kosice2013.sk

Pożegnawszy już świąteczne obżarstwo i sylwestrowe szaleństwo warto przyjrzeć się bogatej styczniowej ofercie życia kulturalnego na Słowacji.

Wystawa „Krew” w Słowackiej Galerii Narodowej, [14.12.2012-31.03.2013, Bratysława]

Ekspozycja prezentuje światowe „krwiste” dzieła od XIV wieku aż po współczesność. Wraz z początkiem Nowego Roku rozpoczną się imprezy towarzyszące wystawie, m.in. przegląd filmów i wykłady z różnej perspektywy ujmujące tematykę krwi.

http://www.sng.sk/skhttp://www.sng.sk/sk/uvod/vystavy/aktualne/krv

Wędrówki po Koszycach, [Koszyce, 05-06.01.2013]

Na początku każdego miesiąca w Koszycach odbywa się tematyczna wędrówka po mieście. Najbliższa dotyczyć ma piwa i w jej ramach będzie można zobaczyć, m.in. stary browar, a także skosztować pysznego, złocistego trunku.

http://www.potulka.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=171&Itemid=12

Autoslide 2013, [Žarnovica, 06.01.2013]

Jubileuszowy (dziesiąty już) międzynarodowy wyścig samochodów w Žarnovicy. Jest to jedna z nielicznych zimowych imprez tego typu na Słowacji. Kierowcy będą się ścigać w dwóch kategoriach: 4×2 (napęd na dwa koła) i 4×4 (napęd na cztery koła). Przygotowywany jest bogaty program wydarzeń współtowarzyszących.

http://www.autoslide.sk/articles.php?ida=777

Festiwal Filmów Japońskich, [Bratysława, 09-12.01.2013]

Tym razem zobaczyć będzie można siedem filmów, wyświetlanych z angielskimi napisami. Wszystkie projekcje odbędą się w Kinie Mladosť. Wstęp jest darmowy.

http://www.kinema.sk/novinka/8504/japonsky-filmovy-festival-opat-v-bratislave.htm

Fest Hry 2013, [Trnawa, 18-20.01.2013]

Czwarty rocznik festiwalu gier, zabawek i zabawy. Przez trzy dni zagramy w gry towarzyskie, piłkarzyki, planszówki w miłym towarzystwie, a także spróbujemy swoich sił w turnieju z nagrodami. Poprzednie edycje imprezy cieszyły się dużym zainteresowaniem, przyciągały po kilka tysięcy świetnie bawiących się uczestników.

http://www.festhry.sk/

Ceremonia otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury 2013, [Koszyce, 19-20.01.2013]

Koszyce wraz z Marsylią zostały wybrane na Europejską Stolicę Kultury 2013. Słowackie miasto wraz z ceremonią otwarcia zacznie rok spotkań, imprez, festiwali, projektów obejmujących szeroko pojętą kulturę i dziedzictwo.

http://www.kosice2013.sk/sk/

Koncert Václava Neckářa, [Bratysława, 22.01.2013]

Koncert noworoczny czeskiego muzyka i aktora. Szczyt popularności Neckářa przypadł na lata 70. XX w. Niedawno jednak powrócił do świadomości słuchaczy dzięki nagranej, razem z zespołem Umakart, ścieżce dźwiękowej do popularnego czeskiego filmu „Alois Nebel”. W Bratysławie wystąpi ze swoim zespołem Bacily oraz chórem dziecięcym.

http://www.kamdomesta.sk/bratislava/sport-krasa-relax/sportom-ku-zdraviu/sportova-hala/aegon-arena-ntc/vaclav-neckar-novorocny-koncert

Camera Slovakia, [Bratysława, 26-27. 02.2013]

Po raz dziesiąty Festiwal Filmów Podróżniczych dostarczy możliwości poznania egzotycznych krajów, obcych tradycji czy po prostu spotkania ciekawych ludzi. Imprezę organizuje biuro podróży BUBO.

http://www.kamdomesta.sk/bratislava/kulturne-institucie/centra-kultury/incheba-expo-arena/camera-slovakia

[opr. Agnieszka Molińska]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress