Zmiany w ekipie Kina na Granicy. Z zespołu odchodzi Maciej Gil

Maciej Gil

Maciej Gil przestał być dyrektorem programowym Kina na Granicy | fot. Kino na Granicy

Maciej Gil, od lat związany z przeglądem filmowym Kino na Granicy, który co roku odbywa się w Cieszynie i Czeskim Cieszynie oraz popularyzator środkowoeuropejskiego kina, przestał pełnić funkcję dyrektora programowego Kina na Granicy. Powód? Zasadnicze rozbieżności w koncepcjach tworzenia programu.

– Od kilku dni nie jestem już dyrektorem programowym Kina na Granicy. Oto zakończyła się pełna niezwykłości przygoda, która trwała od 2002 roku, kiedy pierwszy raz przyjechałem do nadolziańskiego grodu na czwartą edycję Kina na Granicy. Propozycję objęcia funkcji dyrektora programowego i redaktora katalogu przyjąłem dwa lub trzy lata później. Jakby nie liczyć – minęła dekada z okładem, kawał czasu i życia. Ale od pewnego czasu z resztą dyrektorskiego grona rozmijaliśmy się w naszych wizjach rozwoju Kina na Granicy. Pojawiły się też zasadnicze rozbieżności w koncepcjach tworzenia programu. Nastał więc czas, by się rozstać – poinformował Maciej Gil na oficjalnym profilu Kina na Granicy w mediach społecznościowych.

Czeski film to nie tylko śmiech [rozmowa z Maciejem Gilem]

– Chcielibyśmy podziękować Maciejowi Gilowi za dotychczasową, cenną pracę. Jednocześnie pragniemy zapewnić Was, iż wyjątkowy charakter i klimat naszego przeglądu nie ulegnie zmianie. Nie zmieni się także profil imprezy, który nadal skupiać się będzie na kinematografii środkowoeuropejskiej. Pozostaje z nami bowiem dyrektor programowy Martin Novosad, który odpowiada za czeską oraz słowacką część programu – napisali organizatorzy na swoim profilu na Facebooku.

Organizatorzy Kina na Granicy zapewniają, że w ciągu najbliższych dni poznamy nazwisko nowego polskiego dyrektora programowego przeglądu filmowego.

[łg]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress