Wrzesień na Słowacji. Wybierz imprezę dla siebie

Sezon wczesnojesiennej turystyki na Słowację uważam za otwarty. Nie może w niej zabraknąć wina oraz festiwalów filmowego i teatralnego. Do Słowacji marsz!

Festiwal Teatrów Europy Środkowej [Koszyce, 03. – 07.09.]

Przedstawienia, warsztat, seminarium oraz prezentacja książki to wszystko czeka na was w Koszycach. W tym roku wystąpią grupy z Czech, Węgier, Polski, Słowacji oraz, pierwszy raz, z Włoch. Pierwszy tydzień września zapowiada się wyjątkowo teatralnie. Wstęp na większość wydarzeń jest darmowy.
http://www.kosicefest.eu/?id=novinky

Festiwal projektowania graficznego SELF 2014 [Bratysława, 05. – 07.09.]

Trzydniowa impreza stawia sobie za cel wspieranie i promowanie zaangażowanego podejścia w przemyśle kreatywnym. Liczne warsztaty, spotkania, dyskusje i wystawy przybliżą osobom odwiedzającym współczesne trendy w szeroko pojętym projektowaniu graficznym.
http://www.bratislava.sk/kalendar/vismo/akce.asp?id_org=700021&id=11778&p1=27484

Dni mistrzów ÚĽUV [Bratysława, 06. – 07.09.]

Pod koniec Kulturalnego Lata w Bratysławie odbędzie się festiwal tradycyjnego słowackiego rzemiosła oraz twórczości ludowej. Jest to dwudziesta czwarta odsłona wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez w stolicy.
http://slovakia.travel/pl/dni-mistrzow-uluv

Międzynarodowy Festiwal Filmowy CINEMATIK [Pieszczany, 10. – 15.09.]

Jeden z największych festiwali filmowych na Słowacji. Co roku do Pieszczan przyjeżdża prawie 20 tys. kinomanów i kinomanek. Do wyboru mają ponad 70 obrazów z całego świata, jednak główny trzon stanowi kinematografia europejska.
http://www.cinematik.sk/en/

Koszyckie Święto Wina [Koszyce, 11. – 13.09.]

Od siedmiu lat mieszkańcy i mieszkanki Koszyc i okolic przygotowują winiarskie uroczystości dla wszystkich spragnionych wyjątkowych smaków. W tym roku będzie można skosztować zarówno słowackich, jak i zagranicznych win. A winiarnie będą konkurować o tytuł najlepszego wina.
http://www.visitkosice.eu/sk/podujatia/kulinaria/kosicke-slavnosti-vina

whoneedslyrics?! – festiwal muzyczny [Bratysława, 18. -19.09.]

Pierwszy rocznik festiwalu, który skupia się na muzyce z gatunku post rock. Sama muzyka, bez słów, na najwyższym międzynarodowym poziomie. Zagrają zespoły z Rosji, Francji, USA, Polski, Słowacji, Węgier oraz Austrii.
http://www.whoneedslyrics.com/

Teatralna Nitra [Nitra, 26.09. – 01.10.]
Jeden z największych i najlepiej znanych słowackich festiwali teatralnych. Osoby z różnych państw zajmujące się teatrem klasycznym, ale także alternatywnym spędzają ostatni tydzień września w Nitrze. Wydarzenie ma charakter przeglądu najciekawszych i najoryginalniejszych przedstawień minionego sezonu, z naciskiem położonym na innowacyjne i kreatywne rozwiązania.
http://www.nitrafest.sk/domov/novinky//

[opracowała Agnieszka Molińska]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress