Warszawskie Muzeum Literatury zaprasza na czeski literacki piknik dla dzieci

Krecik

Muzeum Literatury zaprasza 28 maja na dziecięcy piknik, którego bohaterami będą postaci z czeskich bajek | fot. materiał prasowy

Krecik, gajowy Chrobotka i dobry wojak Szwejk to tylko niektórzy z czeskich bohaterów, których będzie można spotkać w znajdującym się na warszawskim Rynku Muzeum Literatury podczas czeskiego literackiego pikniku dla dzieci. Najmłodsi będą mieli także okazję spróbować potraw czeskiej kuchni i poznać podstawy języka czeskiego.

W niedzielę 28 maja Muzeum Literatury w Warszawie zaprasza na Piknik Literacki dla dzieci „Czeskie Novinki”. W muzealnych salach będzie można spotkać Krecika, gajowego Chrobotka i jelenia Wietrznika. Będziemy podróżować z furmanem Szejtroczkiem i wędrować z dobrym wojakiem Szwejkiem. Najmłodsi sprawdzą czy leśne stwory kryją się w mchu i paproci, posłuchają muzyki Antonina Dvorzaka, obejrzą cztery pory roku namalowane przez Alfonsa Muchę i poznają jedyną bajkę dla dzieci napisaną przez Bohumila Hrabala. Przygotują knedle i knedliczki, ustalą jak po czesku popsuć, żeby działało, a podczas specjalnego warsztatu dla dorosłych można będzie dowiedzieć się, że dzieci przede wszystkim pragną szczęśliwych rodziców. Języka czeskiego uczyć będą lektorzy zaproszeni przez Czeskie Centrum.

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress