W słowackich Tatrach powstanie Krecikoland, na wzór słynnego Disneylandu

Krecik podbił już kosmos, teraz kolej na słowackie Tatry |fot. flickr.com

Firma Tatry Mountain Resorts chce stworzyć kolejny park rozrywki w stylu Disneylandu  i Legolandu. Nowa przestrzeń z atrakcjami dla dzieci będzie nawiązywała do postaci sympatycznego Krecika. Przedstawiciele TMR prowadzą obecnie negocjacje z właścicielami praw autorskich do bohatera bajki. 

Tak, mogę potwierdzić, że prowadzone są rozmowy o formie współpracy między firmą  Little Mole, która posiada prawa do postaci Krecika i firmą Tatry Mountain Resorts – powiedział serwisowi Týden.cz  przewodniczący rady nadzorczej TMR, Igor Rattaj. – Jeśli  nasz projekt odniesie sukces, chętnie zaproponujemy go także w innych krajach, takich jak Czechy, Polska i Węgry. Postać Krecika ma nie tylko czesko-słowacki zasięg, ale jest znana w całym świecie i towarzyszy kolejnemu pokoleniu dzieci – dodał. Krecikoland ma przyciągać rodziny w promieniu 300 kilometrów.

Podczas ubiegłego weekendu, spadkobierczyni praw do Krecika, Karolina Milerova, odsłoniła jego gwiazdę w „Alei Sławy” największego słowackiego aquaparku  – Tatralandii. Przy okazji zdradziła, że pod koniec czerwca legendarna postać będzie dostępna także w multimedialnej wersji na tablety i iPady.

Firma Tatry Mountain Resorts ma bardzo duże doświadczenie w prowadzeniu parków rozrywki. Zarządza na Słowacji aquaparkiem Tatralandia oraz Tropical Paradise niedaleko Liptowskiego Mikulasza, a w Czechach kompleksem narciarskim w Szpindlerowym Młynie.

[eg]

 

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress