W Pradze blisko 3 tys. osób w marszu przeciw aborcji. Poszli już 13. raz

Marsz pro life przeszedł ulicami Pragi. Czesi nieśli białe krzyże | fot. materiał organizatora

W sobotę ulicami Pragi przeszedł 13. Marsz dla Życia. Niemal 3 tysiące uczestników żądało zmiany czeskiego prawa, które dopuszcza możliwość przeprowadzenia aborcji w trzech pierwszych miesiącach ciąży na żądanie kobiety.

W Pradze prawie 3 tysiące osób demonstrowało w 13. Marszu dla Życiu. Żądają zmiany obowiązującego od 56 lat prawa, które dopuszcza aborcję na żądanie kobiety w trzech pierwszych miesiącach ciąży. Statystyki, na które powołują się organizatorzy marszu mówią, że dziennie w Czechach przeprowadzanych jest 66 zabiegów aborcyjnych.

Czesi nieśli charakterystyczne, białe krzyże. Pod pomnikiem św. Wacława modlili się o zmianę mentalności Czechów i zmianę prawa. Aborcja w Czechach jest dopuszczalna na żądanie kobiety w trzech pierwszych miesiącach ciąży pod warunkiem uzyskania zgody ginekologa, który musi poinformować ją o możliwych skutkach zabiegu oraz gdy minęło co najmniej sześć miesięcy od poprzedniej aborcji. Po upływie trzech miesięcy przerwanie ciąży można przeprowadzić jedynie z wyraźnych wskazań medycznych.

[łg]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress