W Krakowie spotkanie z poezją z Ukrainy, Polski i Słowacji

Słowacki poeta Michal Habaj | fot. archiwum Michala Habaja

26 kwietnia o godz. 19. w klubokawiarni „Czuły Barbarzyńca” w Krakowie rozpocznie się spotkanie z młodymi poetami z sąsiadujących ze sobą państw Ukrainy, Polski i Słowacji. Impreza odbędzie się w ramach międzynarodowego Projektu UPS – UKRAINA, POLSKA, SŁOWACJA, który ma na celu zachęcenie mieszkańców tych trzech krajów do nawiązania międzykulturowego dialogu. Będzie to pierwsze ze spotkań, kolejne odbędą się w Bratysławie i Lwowie.

Wśród gości pojawią się przedstawiciele narodowości, które są w centrum zainteresowań projektu. Zaproszeni do Krakowa poeci to: Ukrainiec Pawlo Korobczuk, Słowak Michal Habaj oraz Polak Piotr Macierzyński. Każdy z panów będzie prezentował swoje wiersze, które jednocześnie będą tłumaczone na języki, którymi na co dzień posługują się koledzy. Do tłumaczeń zaangażowani zostali nie tylko krakowscy studenci, ale również młodzi tłumacze ze Słowacji i Ukrainy.

Wieczór uświetni koncert Toniego Granko ze Słowacji, niezwykłego multiinstrumentalisty wykonującego muzykę oscylującą wokół ambientu.

Więcej informacji na temat spotkania oraz samego projektu na stronie: https://www.facebook.com/ProjektUps

[materiał prasowy]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress