W Katowicach nauczysz się czeskiego za friko

W katowickiej Hospodzie można nauczyć się czeskiego za friko | fot. materiał promocyjny organizatora

Chociaż nasze języki są do siebie podobne, a z Czechami zawsze jakoś można się dogadać, warto poznać kilka różnic, które mogą doprowadzić do zabawnych nieporozumień. Dlatego katowicki pub w czeskim stylu Hospoda (Gliwicka 6/1) zaprasza na kurs języka czeskiego. Zajęcia poprowadzi, redaktorka Novinki, Ewa Gajewska.

Polsko-czeskie rozmówki kulturalne to cykl spotkań z językiem i kulturą naszych południowych sąsiadów w miłej i luźnej atmosferze. To także okazja do dyskusji na „czeskie tematy”. Uczestnicy poznają podstawy języka czeskiego, zwroty umożliwiające swobodną komunikację oraz ciekawostki dotyczące historii, realiów i kultury Czech. Kurs będzie prowadzony w oparciu o tematyczne prezentacje multimedialne, ćwiczenia i testy, teksty źródłowe oraz konwersacje.

Po jego zakończeniu uczestnicy będą porozumiewać się w języku czeskim w stopniu komunikatywnym, co mogą wykorzystać już podczas wakacyjnych podróży. Poznają także bliżej Czechów, ich tradycje i malowniczą ojczyznę.

Zajęcia poprowadzi redaktorka portalu Novinka.pl Ewa Gajewska – lektorka, tłumaczka, absolwentka filologii czeskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, stypendystka Dziekana oraz Instytutu Języka Czeskiego dla Obcokrajowców na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Masaryka w Brnie – która prowadziła kursy czeskiego w szkołach językowych w Katowicach, Sosnowcu i Bielsku-Białej.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu. Ilość miejsc ograniczona – zapisy w barze lub pod numerami telefonów: 327014636 lub 510 989 114.

 

[łg, materiał organizatora] 

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress