W czwartek rusza praski festiwal filmowy Czech Made Film. Potrwa do 30 maja

Uczestnicy festiwalu będą mieli okazję obejrzeć najciekawsze produkcje czeskiej kinematografii ostatnich lat. Festiwal zorientowany jest  na filmy fabularne, ale nie zabraknie także dokumentów i animacji. Projekcje odbędą się w dwóch praskich kinach: Evald i MAT.

W programie festiwalu przewidziano 23 projekcje filmowe.  Po niektórych projekcjach odbędą się spotkania z twórcami filmu. Z publicznością spotka się między innymi reżyser Jiří Strach (w Polsce znany z takich filmów jak „Anioł Pański”, czy „Zapach wanilii” ), Jan Prušinovský ( „Franciszek kobieciarz“ ) czy dokumentalistka Olga Sommerová.

To doskonała okazja zobaczenia wielu nowych czeskich film. Wśród nich zostanie wyświetlony „Okresní přebor“ (film można było zobaczyć również na tegorocznej edycji Kina Na Granicy), „Vrásky z lásky“, „Nevinnost“ czy „Odcházení/Odejście“] ( ostatni i budzący skrajne odczucia film nakręcony przez byłego prezydenta Václava Havla). To okazja zobaczenia familijnego „Modrý tygr“ czy animowany „Alois Nebel“ ( nakręconego na podstawie komiksu pod tym samym tytułem). Nie zabraknie obrazów dokumentalnych: „Pod sluncem tma“ i „Věra 68“.

Niestety, nie wszystkie wymienione tytuły weszły do polskiej dystrybucji.

Wstęp na każdą projekcję kosztuje 80 koron [ok. 12 zł].

Bliższe informacje można znaleźć na : www.czechmadefilm.cz

[Anna Musioł]

 

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress