W Bielsku-Białej trwa Festiwal Kultury Czeskiej. Spotkanie z Andrzejem S. Jagodzińskim

Mariusz Szczygieł i Andrzej S. Jagodziński podczas spotkania w Bratysławie | fot. Poľský inštitút v Bratislave / Instytut Polski w Bratysławie

Do czwartku w Książnicy Beskidzkiej trwa Festiwal Kultury Czeskiej.  Niestety w ostatnim momencie z powodów zdrowotnych swój udział odwołał  papież czeskiego postmodernizmu Jáchym Topol. W czwartek wykład Andrzeja S. Jagodzińskiego.

Za nami już m.in. rockowe ballady w wykonaniu Pavla Býmy i wernisaż wystawy „Havel na wyciągnięcie ręki” poświęconej życiu jednego  z najsłynniejszych dysydentów Europy Środkowej, który nawet na prezydenckim  fotelu jak ognia unikał oficjalnego patosu i urzędowej nowomowy oraz spotkanie z Lenką Daňhelová, poetką i tłumaczką m.in. twórczości  Ryszarda Krynickiego i Wiesława Myśliwskiego na język czeski.

Jutro trzydniowe spotkanie z czeską kulturą w Bielsku-Białej zakończy wykład wieloletniego korespondenta Gazety Wyborczej  w Pradze i Bratysławie, a dziś dyplomaty  Andrzeja S. Jagodzińskiego  – czwartek (14 listopada) o 17.00 – poświęcony literaturze czeskiej  po aksamitnej rewolucji. Andrzej S. Jagodziński jest tłumaczem, w tym eseistyki  Václav Havla, która ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Agora.  Spotkanie odbędzie się Czeskim  Centrum Informacji i Edukacji przy ul. Jutrzenki 20.

[łg]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress