Vypsana fiXa wydała płytę w Polskim Radiu

Zespół Vypsana fiXa | fot. materiał wydawcy

Utrzymywali się na liście przebojów Trójki, grali z Iggy’m Popem.Album „fiXmisja“ to kompilacja największych przebojów czeskiego zespołu Vypsana fiXa.

Vypsana fiXa to grupa rockowa, który powstała w 1994 roku. W Polsce ich najbardziej znana piosenka to „Palenia titonia“. Grupa ma w swoim dorobku liczne wydawnictwa.

Przez 18 lat swojej działalności Vypsanie udało się nie tylko rozpowszechnić rodzinne Pardubice (znane głównie z hokeja, wyścigów i pierników), zespół zdążył również zaistnieć na czeskiej scenie rockowej wspinając się aż na jej wierzchołek. Zdeterminowana na sukces Vypsana fiXa swoją muzyką elektryzuje publiczność zarówno na małych scenach klubowych jak i na tych wielkich, festiwalowych.

Dzięki licznym koncertom zespół zyskał fanów w różnych rejonach świata, m.in. we Włoszech, Anglii, Japonii oraz Polsce. Vypsana fiXa przed koncertami w Pradze supportowała m.in. grupę The Offspring, Guano Apes oraz Iggiego Popa.

Wydawcą płyty „fiXmisja“ jest Polskie Radio. Premiera albumu odbyła się 18 czerwca 2012. Zamykające „fiXmisję“ piosenki „Klenot“ i „Detaily“ zdążyły już zaistnieć na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia, a tym co jeszcze łączy Vypsanę z Polską są wspólne koncerty z zespołem Hey. Za sukcesem Vypsany fiXy bez wątpienia stoi ogromna charyzma członków zespołu oraz surrealistyczne teksty lidera.

Track lista:

1. Stereoid
2. Huny bunny
3. Cap
4. 1982
5. Palenie titonia
6. Potapeci
7. Otuzilci
8. Objev
9. Komik lobotomik
10. V Targa Florio
11. Robinson
12. Samurajske mece
13. Ruzyne
14. Trampolina
15. Dezolat
16. Antidepresivni rybicka
17. Emigrant
18. Klenot
19. Detaily

[materiał wydawcy]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress