VozejkMap, czyli ponad sześć tysięcy miejsc bez barier oznaczonych na mapie Republiki Czeskiej

fot. www.facebook.com/vozejkmap?fref=ts

Osoby niepełnosprawne, seniorzy i matki z wózkami często zmagają się w miastach z szeregiem utrudnień. To dla nich powstała baza bezbarierowych miejsc w Republice Czeskiej – VozejkMap, która podpowiada jak bez przeszkód dostać się na określone miejsce.

Projekt powstał z inicjatywy Czeskiego Związku Paraplegików. VozejkMap działa jako strona internetowa oraz jako mobilna, darmowa aplikacja na urządzenia z systemem Android i iPhone’a. Udostępnione tam dane pomagają użytkownikom ustalić, czy są oni w stanie pokonać wszystkie przeszkody i dostać się na określone miejsce. Mapa okazuje się bardzo przydatna, zwłaszcza jeśli wybierają się gdzieś po raz pierwszy i nie mają jeszcze rozeznania w terenie. Przy pomocy filtrów można łatwo znaleźć bezbarierowe zakwaterowanie, toalety, restauracje i sklepy.

Miejsca są dodawane do bazy i sprawdzane przez samych użytkowników. Do projektu włączyły się także regionalne instytucje i portale. Wszystkie dane kontroluje administrator, który również porusza się na wózku inwalidzkim. W tej chwili na mapie jest oznaczonych już 6342 miejsc w całej Republice.

Strona: http://www.vozejkmap.cz/

 [eg]

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress