Te teksty musicie przeczytać. Marzec na Novinka.pl

W marcu nie pisaliśmy tyle co byśmy chcieli. Może odpowiadają za to nasze częste wizyty U Huberta w Czeskim Cieszynie? | fot. łg

Przyznajemy się bez bicia. Ten koniec zimy wdał nam się we znaki. Dopadł nas marazm i ogólny spadek formy. Nie pisaliśmy tyle co byśmy chcieli i nie wiem, czy wystarczającą wymówką jest to, że na trochę dłużej niż zwykle w objęcia alkoholowego świata wchłonęła nas wizyta w czeskocieszyńskim Hubercie. No i Paryż też nas rozleniwił, a postanowiliśmy go odwiedzić śladem słowackiego mistrza Dominika Tatarki.

Mimo wszystko, chcielibyśmy Wam przypomnieć kilka tekstów, które w marcu cieszyły się szczególnym zainteresowaniem naszych Czytelników.

Jesienią nakładem Wydawnictwo Agora SA ukaże się książka o Jaromirze Nohavicy. Jej autorką będzie Teresa Drozda, dziennikarka RDC. – Książka będzie połączeniem reportażu, biografii i wywiadu-rzeki. Na razie nie ma tytułu. Jak powiedziałam – ciągle jeszcze ją piszę. Co do ostatecznego wyglądu – na pewno będzie bogato ilustrowana – mówiła nam jej autorka. O pracy nad książką o Jaromirze Nohavicy rozmawiamy z jej autorką Teresą Drozdą.

Z okazji 86. urodzin Milana Kundery wybraliśmy najciekawsze okładki zagranicznych wydań jego „Nieznośnej lekkości bytu”.

Opublikowaliśmy fragment książki słowackiej pisarki Jany Beňovej „Café Hiena. Plan odprowadzania”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Nisza.

A tu możecie ocenić sami, czy słowacki premier Robert Fico jest seksistą.

[Łukasz Grzesiczak]

Podoba Ci się co robimy? Zostań z nami!

Lubisz obrazki? Śledź nas na Instagramie.
140 znaków wystarczy? Jesteśmy na Twitterze
Chcesz wiedzieć z pierwszej ręki? Lubisz dyskusję? Obserwuj prywatny profil Łukasza Grzesiczaka na Facebooku.
Novinka.pl ma też swój oficjalny profil na Facebooku

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress