Te artykuły czytaliście najchętniej w listopadzie

Te artykuły najchętniej czytaliście w listopadzie | fot. Toms Baugis

Prezentujemy listę 10 najchętniej czytanych w listopadzie artykułów opublikowanych na naszym portalu. Sprawdź, czy nie przegapiłeś czegoś ważnego.

10. „Nie chcę, nie chcę zakochać się w Pradze!” – Ola Dziewa w bardzo subiektywnym tekście o czeskiej stolicy. Co naszą współpracowniczkę spotkało w Pradze między Mostem Karola a „Pod Złotym Tygrysem” i czy sytuacje z książek Mariusza Szczygła mogą zdarzyć się naprawdę? Warto przeczytać.

9. Dlaczego Czesi kochają covery pozostaje dla nas sprawą nieodgadnioną. Ewa Gajewska próbuje wybrać te najbardziej popularne: „Who the f….. is Alenka, czyli czeskie wersje znanych przebojów„.

8.  Polka w złośliwym komentarzu o polsko-czeskiej wojnie spożywczej. Przeczytajcie tekst „Radioaktywne polskie jajka i ciastka z trutką na szczury. Z Pragi pisze Marta Szewczyk„.

7. Trwa nas konkurs „I ♥ Kundera [konkurs fotograficzny]„. Na Wasze zdjęcia z książką czeskiego pisarza czekamy pod adresem lukasz@novinka.pl.

6. „7 czeskich kapel i muzyków, które warto (po)znać [subiektywnie]” – zestawienie Anny Musioł co miesiąc cieszy się dużym zainteresowaniem czytelników.

5. Jak Polacy, Słowacy i Czesi widzą siebie nawzajem. I jak patrzą na nas inni. Szczegóły w tekście „Mapy stereotypów: Czesi, Słowacy, Polacy„.

4. Na naszym portalu często szukacie informacji jak najłatwiej, w miarę komfortowo i tanio dojechać do Czech. Stąd zapewne popularność tekstu „Nowe połączenia z Ostrawy do Katowic i Krakowa. Komfortowy bus z wifi i kawą„.

3. Jeśli zabawa to w Cieszynie. Nasz przewodnik „5 knajp w Czeskim Cieszynie, które trzeba odwiedzić [subiektywnie]” cieszy się niesłabnącą popularnością.

2. Czeska polityka jest seksi. Pokazaliśmy to w subiektywnym wyborze „Czeska polityczna Miss [fotogaleria]„. A nasz tekst wyjątkowo przypadł Wam do gustu.

1. Artykuł profesora Radosława Zenderowskiego zatytułowany „Cieszyn cieszy – Cieszyn smuci. Miasto podzielone granicą państwową jako środkowoeuropejskie miejsce pamięci”. Przypomnieliśmy go z okazji wręczenia politologowi z Cieszyna przez prezydenta Bronisława Komorowskiego tytułu profesora. Tekst jest dosyć smutną analizą mitu wielokulturowego Cieszyna.

[opr. łg]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress