Tańsze bilety na pociągi z Polski do Czech. I tak drogo

Od końca sierpnia nowe ceny biletów kolejowych do Czech | fot. materiał promocyjny

PKP Intercity obniżyła ceny biletów do Czech. Podróżni zapłacą do 21 proc. mniej. Bilet na trasie Warszawa-Praga kosztuje teraz 65 euro.

W ofercie PKP Intercity pojawiły się noweceny biletów w sześciu wybranych relacjach Polska – Czechy. Taniej do Pragi i Ostravy będzie można pojechać z Warszawy, Krakowa oraz Katowic. Dzięki obniżce pasażer 2. klasy pociągu do Czech zapłaci za bilet mniej, nawet do 21 % (w przypadku relacji Katowice – Ostrava).

Po wdrożeniu modelu cen relacyjnych na wybranych liniach krajowych przyszedł czas na pociągi międzynarodowe. Nowy system cenowy oparty nie na kilometrach, a na pełnych relacjach, obowiązuje teraz w pociągach do Czech. Chcemy tym samym zachęcić pasażerów do podróżowania za granicę pociągami PKP Intercity – mówi Marcin Celejewski, Członek Zarządu ds. handlowych PKP Intercity S.A.

I tak: największy rabat (21 proc.) uzyskają pasażerowie na linii Katowice-Praga – obecnie bilet kosztuje 49 euro, a najmniejszy – Waszawa-Ostrawa (10,8 proc.), gdzie przyjdzie im zapłacić 30,5 euro. Najdroższy bilet jest na trasie Warszawa-Praga i kosztuje 65 euro, ale jest teraz tańszy o 19,8 proc. Podróż na trasie Kraków-Praga kosztuje 67,6 euro i jest tańsza o 20,1 proc. Bilet na trasie Katowice-Ostrawa kosztuje 15,2 euro (taniej o 14,5 proc.), a Kraków-Ostrawa – 20,8 euro (taniej o 15,9 proc.).

Pasażerom podróżującym do Czech, PKP Intercity poza nowym, relacyjnym cennikiem, oferuje specjalne bilety w ramach promocji SparDay i SparNight. Z Warszawy do Pragi pociągiem EC Praha podróż może kosztować już 24, a po wyczerpaniu tej puli, 29 i 34 euro. Natomiast wybierając się do Pragi z Krakowa składem MP Silesia za najtańszy bilet z puli SparNight zapłacimy 19 euro.

(łg)

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
1 komentarz dla tego wpisuWyślij swoje
  1. Najtaniej i tak przez Wrocław i Międzylesie..:)

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress