Tak promuje się literaturę na Słowacji!

Michal Hvorecky wyruszył w trasę promującą czytelnictwo dzięki prywatnemu sponsorowi | fot. www.hvorecky.sk

Trasa literacka Michala Hvoreckiego, w Polsce znanego ze zbioru opowiadań „W misji idealnej czystości”, odbywa się dzięki wsparciu Volkswagena.

Słowacki pisarz Michal Hvorecký we wtorek wyruszył w ponad dwu miesięczną trasę promującą literaturę. Na wyprawę pojechał samochodem, który otrzymał od prywatnego sponsora. Autor na swoim blogu umieszcza zdjęcie, na którym stoi obok nowego, czerwonego Volkswagena. „Nadal jeszcze trochę nie wierzę w to, że na Słowacji istnieje prywatny sposoring wspierjący literaturę“ – komentuje Hvorecký.

Pisarz planuje odwiedzić miejsca, w których jeszcze nie był. Jak sam pisze są to “małe miasta, w których ludzie chcą robić wielkie rzeczy“. W środę z czytelnikami spotkał się w bibliotece w Liptovským Mikulášu.

W programie są debaty na temat literatury, promocja książek, ale także rozmowy o tym, dlaczego odnawia się stadiony a nie biblioteki. Trasa obejmuje prawie całą Słowację: od Michaloviec przez Liptov, aż do miasta Malacky. Pisarz chce sprawdzić, jak wygląda sytuacja kultury w jego kraju, które regiony prężnie się rozwijają, a które są w stanie stagnacji. Ma nadzieję, że jego podróż będzie inspirująca i przyniesie zmiany na lepsze.

Życzymy owocnej podróży!

[Aleksandra Dziewa]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress