Suzanne Vega dedykuje utwór pamięci Václava Havla

fot. okładka płyty

Suzanne Vega poświęciła Václavovi Havlovi utwór „Horizon”. Kompozycja zamyka jej najnowszy album.  

Od czasu ukazania się poprzedniej płyty artystki minęło siedem lat. Najnowsza – Tales From the Realm of the Queen of Pentacles, została dobrze przyjęta przez krytykę i publiczność. Podczas nagrań piosenkarka współpracowała m.in. z  grupą Smíchov Chamber Orchestra Prague. Ostatnia kompozycja na albumie ze smutnym solo na trąbkę Horizon (A Road Beyond This One), zadedykowana jest pamięci Pana Prezydenta.

Suzanne Vega należała do kręgu przyjaciół Václava Havla. Wystąpiła m.in. podczas koncertu „Už je to tady“, zorganizowanego w roku 2009 z jego inicjatywy z okazji dwudziestej rocznicy zmian politycznych i upadku żelaznej kurtyny. Zagrali wówczas tacy artyści jak:  Lou Reed, Joan Baez czy Renée Fleming. Piosenkarka zaśpiewała także na koncercie w hołdzie prezydentowi w grudniu 2011 roku oraz uczestniczyła w odsłonięciu pomnika
Václava Havla w Waszyngtonie. Było to pierwsze tzw. Havel’s Place, czyli instalacja symbolizująca przestrzeń spotkania i dialogu. Zaśpiewała wówczas w utworze Horizon: „Znałam mężczyznę, który żył w więzieniu, jego historię często się opowiada…”.

[eg]

 

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress