Styczeń w Czechach. Wybierz imprezę dla siebie

Muzycy zespołu The Tap Tap w 2013 wystąpili na festiwalu Colours of Ostrava. Teraz znów będzie można ich zobaczyć na koncertach w Czechach | fot. materiał zespołu

Nowy rok, nowe doznania. Zobaczmy, jakie kulturalne wydarzenia czekają na nas w Czechach.

Koncert The Tap Tap [13.01.2015, Mladá Boleslav]


“Kiedy się chce, można dokonać wszystkiego” – to zdanie, które chyba najlepiej określa zespół The Tap Tap. Grupa składa się z niepełnosprawnych studentów, którzy chcą przekraczać własne granice i rozwijać pasje. Ich muzyka napełnia dobrą energią. Sprawdźcie sami!
http://www.thetaptap.cz/

Kurs rzemieślniczy [16.01.2015, Brno]
Chcecie spędzić twórczo czas i zdobyć nowe umiejętności? Weźcie udział w pachnących drewnem warsztatach rzemieślniczych organizowanych przez pracownię Lipowa. Na warsztatach będziecie mieli okazję nauczyć się rzeźbić łyżki w drewnie lipowym. To nie tylko dobra zabawa, ale również okazja, aby poznać ludzi z ciekawymi zainteresowaniami.
http://www.lipka.cz/soubory/lzicky_web–f4128.pdf

Wystawa „Ateliér Jiřího Trnky“ [17.01–10.05. 2015, Plzeň]

Galeria miasta Plzeň zaprasza na unikatową multimedialną wystawę poświęconą życiu i twórczości Jiřígo Trnki – czeskiego ilustratora, rzeźbiarza, scenarzysty, lalkarza, kostiumologa i reżysera filmów animowanych. Na wystawie można zobaczyć ponad trzysta oryginalnych artefaktów m.in.: lalki teatralne, obrazy, grafiki, rzeźby czy kolekcję filmów. Zachęcamy zarówno tych, którzy poznali już artystyczny dorobek Trnki, jak i tych, którzy zupełnie nie mają o nim pojęcia.
http://www.plzen2015.cz/cs/akce/atelier-jiriho-trnky

Finał konkursu Weselny Tort Roku 2015 [17.01.2015, Praga]
Imprezie towarzyszą liczne warsztatach i wykłady dla zainteresowanych sztuką cukierniczą. Będzie to także okazja do zakupu produktów związanych z cukiernictwem w atrakcyjnych cenach. Będzie słodko!
http://www.svatebnidortroku.cz/finale/

Wystawa Rytuały śmierci – dziecięce maski z Japonii [17.01.2015, Praga]
Głównym założeniem wystawy jest próba pokazania sposobów pojmowania śmierci przez starożytne cywilizacje i ludzi współczesnych, w różnych zakątkach świata. Dziecięce maski z Japonii to jedna z części wystawy, na której zobaczyć można maski, za pomocą których japońskie dzieci zapoznają się z korzeniami swej kultury. Zwiedzający będą mogli zobaczyć kilka rodzajów masek, poznać legendy ich dotyczące i zrozumieć symbolikę kolorów, które na nich występują. Ostatnim elementem wystawy jest tworzenie własnej maski inspirowanej wiedzą zdobytą podczas zwiedzania.
http://www.nm.cz/Naprstkovo-muzeum/Pripravujeme-NpM/Ritualy-smrti.html

LiStOVáNí – czytanie sceniczne [19.01.2015, Mělník]
LiStOVáNí to seria spotkać, podczas których odbywa się czytanie na scenie. Pomysłodawcą cyklu jest aktor Lukáš Hejlík. Tym razem spotkanie będzie dotyczyło „Gottlandu” Mariusza Szczygła.
http://www.mekuc.cz/akce/listovani-gottland/#.VKiM3yuG87U

Festiwal Spectaculare [21.01–6.02.2015, Praga]
Festiwal skupia się głównie na muzyce i jej związku z teatrem ruchu, baletem, videoartem, videomappingiem, filmem i fotografią. Podczas festiwalu można skorzystać z wielu interesujących warsztatów i wykładów. Jeśli szukacie nowych inspiracji, tu na pewno je znajdziecie.
http://www.palacakropolis.cz/spectaculare/29691?no=72

PragoFFEST 2015 [29.01 – 01.02.2015, Praga]
Gry video, planszowe, muzyczne, taneczne, karciane, miniaturowe. Wykłady, warsztaty, projekcje, konkursy. To wszystko czeka na miłośników gier, sci-fi i fantasy na największym praskim festiwalu popkultury PragoFFEST.
http://www.pragoffest.cz/

[wybrała Aleksandra Dziewa]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress