Styczeń w Czechach. Wybierz imprezę dla siebie

W praskim Domu Fotografii swoje prace prezentują przedstawiciele „Słowackiej nowej fali”| fot. materiały promocyjne

Styczeń w Czechach nie zapowiada się hucznie jak karnawał w Rio, ale jest kilka ważnych powodów, dla których warto wybrać się tam właśnie teraz.

Wystawa „Słowacka nowa fala” [Praga, 17. 12. 2013 – 16. 3. 2014]

W praskim Domu Fotografii trwa wystawa poświęcona generacji słowackich studentów FAMU, urodzonych około roku 1960, którzy w połowie lat 80. wkroczyli na scenę czechosłowackiej fotografii pod nazwą „Słowacka nowa fala”. Na ekspozycji swoje prace prezentują: Jano Pavlík, Rudo Prekop, Vasil Stanko, Tono Stano, Martin Štrba, Miro Švolík, Kamil Varga, Peter Župník.

http://www.praguewelcome.cz/srv/www/cs/eventCalendar/detail.x?eventId=677428

Koncert noworoczny w Filharmonii Morawskiej [Ołomuniec, 9.01.2014]

Koncerty noworoczne są w Czechach tradycją, która nie wygasa. Jeśli dotychczas nie mieliście okazji w nich uczestniczyć, w tym roku macie jeszcze na to szansę. Filharmonia Morawska w Ołomuńcu inauguruje Rok Muzyki Czeskiej koncertem noworocznym, który odbędzie się dopiero 9 stycznia. Można także liczyć  na występy solistów z ołomunieckiego Teatru Morawskiego.

http://www.mfo.cz/

Carmina Burana [Ostrawa, 11. 1. 2014]

W ostrawskiej auli Gong, tym razem rozbrzmiewać będzie monumentalna kantata autorstwa niemieckiego kompozytora Carla Offa, skomponowana na motywach zbioru średniowiecznych pieśni religijnych, satyrycznych, moralistycznych i miłosnych pod tym samym tytułem. To z pewnością jedno z najwspanialszych dzieł klasycznej muzyki nowożytnej, które zachwyca zarówno koneserów, jak i amatorów. Świetna muzyka i wspaniała scenografia, zagwarantowały przedstawieniu sukcesy w całej Europie. Naprawdę warto!

http://vstupenky.ticket-art.cz/index.php?pg=objednavka&prog=72906#nazevPredstaveni

Festival Spectaculare [ Praga, 20-31.01.2014]

Pod koniec stycznia Praga stanie się areną pierwszej edycji festiwalu, który łączy elektroniczną i eksperymentalną muzykę, taniec i teatr ruchu z multimediami, projekcjami lub sztukami wizualnymi. Wydarzenia odbędą się m.in. na Nowej Scenie Teatru Narodowego, w Pałacu Akropolis i Centrum Sztuki Współczesnej DOX. Część muzyczną uświetni występ Jona Hopkinsa. Z programu warto wybrać przedstawienie belgijskiego zespołu tanecznego Mossoux-Bonté lub czeskiego Tantehorse, które połączą się z dark-jazzowym niemieckim kwartetem Bohren & Der Club of Gore.

www.spectaculare.cz

Laurent Garnier DJ set [Praga, 24.1.2014]

Francuski pionier i mistrz muzyki techno wystąpi w klubie Roxy. Garnier swoją profesjonalną karierę DJa rozpoczął pod koniec lat 80. w Manchesterze. Już wtedy łamał muzyczne schematy, łącząc techno z rockiem i acid housem. Jego kompozycje i sety przysporzyły mu wielu fanów. Jeśli jeszcze nimi nie jesteście, „Crispy Bacon”, „The Man with the Red Face” albo „Flashback” mogą natychmiast to zmienić.

http://www.ticketpro.cz/jnp/hudba/kluby/1222522-laurent-garnier-fr-dj-set.html

GRAND Festiwal śmiechu 2014 [Pardubice, 27.01 – 3.02.2014]

To już czternasty przegląd najlepszych komedii, wystawianych przez czeskie i morawskie teatry. Jeśli chcecie się przekonać, że nie tylko czeskie filmy bawią do łez, warto zapoznać się z programem.

http://www.vcd.cz/

Koncert benefitowy na ochronę szumawskiej przyrody [Praga, 28.01.2014]

Głównym celem akcji jest informowanie o alarmującym stanie szybkiego zanikania szumawskich lasów. Dochód z koncertu zostanie przekazany na proekologiczny Ruch DUHA. Zagrają: Priessnitz, Tři čutory, W.W.W. Neurobeat + Fajt, Please The Trees.

https://www.facebook.com/events/479820655457759/

[oprac. Ewa Gajewska]

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress