Spektakl dla dzieci „Niedoparki” już w sobotę w Szczecinie

fot. materiały organizatora

Po sukcesie książki Pavla Šruta „Niedoparki”, przyszła kolej na jej polską adaptację teatralną. Premiera przedstawienia już w sobotę w Szczecinie.

„Niedoparki” Pavla Šruta to wielki przebój wydawniczy w Czechach. Autor napisał już trylogię. Na podstawie książki przygotowywany jest film w technice 3D. W Polsce do tej pory ukazała się część pierwsza w tłumaczeniu Julii Różewicz. Pomysł na przedstawienie, to stworzenie teatralnej zabawy dla najmłodszych widzów. Znakomity materiał literacki daje możliwość uczestnictwa również dorosłym. Twórcy pragną zwrócić uwagę na edukacyjny walor przedsięwzięcia. Ich przedstawienie może być pierwszym kontaktem dziecka z teatrem. Spektakl jest kierowany do dzieci w wieku od  lat 4.

„Niedoparki” zafascynowały mnie już od pierwszego czytania. Pierwszy raz czytałem je razem z moim synem Franciszkiem i od razu stwierdziliśmy, że trzeba z tego zrobić przedstawienie.Dają niesamowitą możliwość stworzenia fantastycznej teatralnej zabawy. Połączenie planu żywego i lalkowego mogą dać szansę na dynamiczne i pełne akcji widowisko. Niepowtarzalny humor, zabawne odniesienia do literatury, filmu kryminalnego i gangsterskiego, dają okazję na zabawę nie tylko dla najmłodszych, ale także dla ich rodziców. To również opowieść o przyjaźni, zdradzie i wybaczeniu. Ale przede wszystkim jest to pierwsza w literaturze i może pierwsza w teatrze próba zmierzenia się z jedną z największych tajemnic ludzkości: „gdzie giną skarpetki?”. A my pozostajemy  z ciągle rosnącymi workami niedoparków.

Paweł Niczewski

Przeczytaj recenzję książki

Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Kino Zamek (wejście A, F)

Wstęp: 25zł/ 15 zł (ulgowe)Spektakl teatralny w sali kina Zamek:

PRAPREMIERA 1.02.2014 GODZ.  17.00 – KINO ZAMEK (tylko zaproszenia)

Autor utworu: Pavel  Šrut

Autor przekładu: Julia Różewicz

Autor adaptacji tekstu: Paweł Niczewski

Reżyseria: Arkadiusz Buszko

Muzyka: Jacek Gałkiewicz

Teksty piosenek: Marek Maj

Scenografia, kostiumy, lalki: Agnieszka Miluniec. Maciej Osmycki

Lalki: Agnieszka Kowalewska, Joanna Obuchowicz-Beckwith

Projekt plakatu: Jan Estrada Osmycki

Obsada: Paulina Lenart, Paweł Niczewski

Spektakl współfinansowany jest przez Związek Artystów Scen Polskich. Więcej informacji na stronie Niedoparki oraz Teatru Zamek.
logo_zasp_nowe logo_afera300dpi_600_01

[materiał organizatora]

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress