Słowacki król karo poprowadzi piłkarzy Ruchu Chorzów

Jan Kocian był jedynym czechosłowackim piłkarzem w legendarnej tali kart „Football bubble gum Italy ’90” | www.sprzedajemy.pl

Słowak Jan Kocian zostanie trenerem piłkarskiej drużyny Ruchu Chorzów. To gwiazda reprezentacji Czechosłowacji z mundialu we Włoszech z 1990 roku i bohater popularnej talii kart „Football bubble gum Italy ’90”, która była obiektem pożądania młodych fanów futbolu. W legendarnej talii Jan Kocian pełnił funkcję króla karo.

Ruch Chorzów chce oficjalnie przedstawić nowy duet trenerski podczas czwartkowej konferencji prasowej. Z klubu płyną jednak nieoficjalne informacje, z których wynika, że zespół poprowadzi Jan Kocian, a jego asystentem będzie 50-letni były reprezentant Czechosłowacji i Słowacji Michal Hipp. Taką informację opublikował portal www.slask.sport.pl.

Portal przypomina, że Kocian jest wychowankiem klubu ZST Martin, ale jego kariera rozwinęła się na dobre w barwach Dukli Bańska Bystrzyca. Środkowy obrońca był też podporą reprezentacji Czechosłowacji. W 1990 roku – podczas mundialu we Włoszech – był kapitanem drużyny.

Jan Kocian po zakończeniu kariery piłkarskiej w 1993 roku został trenerem. Doświadczenie zdobywał jako asystent Josefa Venglosza w reprezentacji Słowacji. Potem pracował w klubach: Dukla Bańska Bystrzyca, Petra Drnovice czy FC Koszyce.

W 2006 roku ponownie związał się z reprezentacją, ale tym razem już jako pierwszy trener. W latach 2008-2009 był asystentem Karela Brucknera w reprezentacji Austrii. Ostatnio pracował w Chinach.

(łg)

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress