Słowacka firma wybuduje najwyższy wieżowiec w Warszawie

warszawa_chmielna

Największy warszawski drapacz chmur zbudują Słowacy | fot. skyscrapercity.com

Słowacki deweloper HB Reavis zbuduje Chmielna Business Center. Prace rozpoczną się jeszcze tego roku. Planowana wysokość wieżowca to 310 metrów i będzie to najwyższy budynek nie tylko w Warszawie, ale i całej UE. Budowla powstanie przy ul. Chmielnej 69.

Najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej stanie w samym centrum Warszawie, między Chmielną, Jana Pawła II i Alejami Jerozolimskimi. Drapacz chmur ma mieć 230 metrów wysokości do dachu oraz osiemdziesięciometrowy maszt. W sumie da to aż 310 metrów wysokości, czyli więcej niż najwyższy w UE The Shard (Londyn), którzy mierzy 309,6 metrów.

Słowacki  HB Reavis działa w Polsce od 2008 roku. Firma znana jest z realizacji nowoczesnych centrów biurowych w Warszawie, takich jak Konstruktorska Business Center, Gdański Business Center, Postępu 14 czy West Station. Obecnie zatrudnia w Polsce około 140 specjalistów w obszarach związanych z wszystkimi etapami procesu inwestycyjnego – od projektowania budynków, przez ich finansowanie, budowę i wynajem, po marketing i zarządzanie.

Budynki tego dewelopera można znaleźć w Polsce, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Turcji i Wielkiej Brytanii.

[Łukasz Grzesiczak]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress