Słowację mylą często ze Słowenią, ale Czechy z Czeczenią?

Amerykanie mylą Czechy z Czeczenią i grożą Pradze wojną | fot. skan portalu blesk.cz

Przywykliśmy, że Słowacja powszechnie mylona jest ze Słowenią. Pomylenie Czechów z Czeczenami jest dla nas jednak nowością.

„Głupim Amerykanom mylą się Czechy z Czeczenią” – napisał czeski serwis Blesk.cz. To efekt częstej pomyłki, która pojawia się w serwisach społecznościowych. Ich użytkownicy pisząc o sprawcach zamachu bombowego w Bostonie przypisują je Czechom, a nie Czeczenom. Sprawa jest na tyle poważna, że oficjalne stanowisko zajął czeskie ambasador w USA.

Ambasador Czech w Waszyngtonie Petr Gandalowicz wydał oświadczenie, w którym zaapelował do użytkowników mediów społecznościowych, by nie mylili Republiki Czeskiej z Czeczenią. – Republika Czeska i Czeczenia to dwie różne jednostki. Republika Czeska to kraj w Europie Środkowej, a Czeczenia jest częścią Federacji Rosyjskiej – przypomniał ambasador.

Na informację o pomyłce, która szybko rozprzestrzenia się w światowych mediach, zareagowali nie tylko Czesi. Także Amerykańskie media – choćby popularny The Huffington Post – postanowiły swoich czytelników pouczyć geografii.

[red]


O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress