Słowacja współpracuje z Japonią w ramach projektu Košice 2013

Słowacja i Japonia planują osiemnaście wspólnych projektów| fot. www.kosice2013.sk

”Umówiliśmy się na osiemnaście wspólnych projektów między Japonią i Słowacją, przy bezpośrednim wsparciu EU- Japan Fest Foundation”, mówi Jakub Urik, szef projektów w zakresie rozwoju i stosunków międzynarodowych.

Koszyce, jako Europejska Stolica Kultury na rok 2013, była jednym z reprezentantów miast kultury na spotkaniu w Tokio. Uczestniczyli w nim także przedstawiciele Sybiny (2007), Mariboru i Gimariaszu (2012), Marsyli (2013), Umei i Rygi (2014). Głównym celem spotkania było przedstawienie programów oraz negocjacje w sprawie współpracy. ”Umówiliśmy się na osiemnaście wspólnych projektów między Japonią i Słowacją, przy bezpośrednim wsparciu EU- Japan Fest Foundation”, mówi Jakub Urik, szef projektów w zakresie rozwoju i stosunków międzynarodowych. Będą one głównie związane z fotografią, architekturą, teatrem i tańcem. Dzięki projektowi Košice 2013 do współpracy z Japonią włączyło się dwadzieścia kulturalnych działaczy ze wschodniej Słowacji.

Duże zainteresowanie obu stron owocuje projektami na 2014 rok, które odbędą się w nowo powstałych obiektach infrastruktury kulturalnej takich jak: Koszary / Kulturpark, Kunsthalle, spoty i parki miejskie.

[Aleksandra Dziewa]

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress