Sierpień w Czechach. Wybierz imprezę dla siebie

fot. http://www.kdykde.cz

Wakacje to czas imprez na otwartej przestrzeni. Jak wygląda propozycja festiwali, koncertów i podobnych wydarzeń w Czechach? Oto kilka podpowiedzi.

Konkurs skoków Desperados High Jump [1-2.08.2014, Hřiměždice]

Mistrzostwa Republiki Czeskiej w skokach do wody. Zapierające dech w piersiach akrobacje i wyczyny skoczków, wieczór przepełniony swobodą i dobrą zabawą. To wszystko sprawi, że będziecie wspominali ten wieczór jeszcze przez długi czas. Desperados High Jump to nie jest festiwal, to połączenie sportu i zabawy w niesamowitym miejscu, jakim jest kamieniołom w Hřiměždicach. Głównym partnerem imprezy jest Desperados – napój łączący w sobie smak piwa z ostrą nutą tequili.

http://www.highjump.cz/

II edycja Święta drewna [ 2.08.2014,  Frenštát pod Radhoštěm]

Zawody drwali, prezentacja leśnych i ogrodowych technik, rzemiosło ludowe, rzeźbiarze – to główne atrakcje festiwalu łączącego ludzi, których pasją jest drewno. Cała impreza ma miejsce w przestrzeni przyrodniczego amfiteatru na Horečkách. Jego główną inspiracją jest tradycja zawodów drwali, które odbywały się w tym miejscu w latach 80. XX wieku. Konkurs podzielony jest na cztery kategorie: wymiana łańcucha w pile spalinowej, cięcie wolnostojącego polana, cięcie piłą zębatkową oraz rąbanie drewna. Wydarzenie to jest godne zobaczenia!

Festiwal „Żywa ulica” [ 11-17.08.2014, Plzeň]

Plac Republiki to największy rynek w Pilźnie, a zarazem drugi najrozleglejszy rynek w Czechach. Podczas upałów potrafił rozgrzać się nawet do 40 stopni.  To właśnie z tego powodu rozgorzeje dyskusja na temat przyszłości tego miejsca. Organizatorzy festiwalu „Żywa ulica” postanowili ożywić rynek, obsadzając go na tydzień drzewami, a jednocześnie wzywając do rozmowy mieszkańców i urzędników miasta. Ale to nie wszystko. Podczas 7 dni festiwalu będą odbywały się również wydarzenia związane z muzyką i teatrem. Zapowiada się ciekawie.

http://www.zivaulice.eu/

Koncert Pet Shop Boys [13.08.2014, Praha]

Jeśli chodzi o megakoncerty, w tym miesiącu proponujemy koncert legendarnej grupy Pet Shop Boys, który odbędzie się w niedawno otwartym Fomrum Karlín. Na koncercie zabrzmią między innymi utwory z ostatniej płyty „Electric”.

http://www.forumkarlin.cz/cs/action/detail/22

21. Międzynarodowy festiwal gry na dudach [21-24.08.2014, Strakonice]

Strakonice i okolice były od zawsze krajem dudziarzy. To właśnie tutaj na zamku spotkają się zespoły z Czech i całego świata, aby po raz 21. uczcić tę wspaniałą tradycję. Uczestnicy będą mieli okazję posłuchać zespołów grających tradycyjną muzykę folkową, ale również bardziej rockowych brzmień, w których dudy odnalazły swoje miejsce.

http://www.dudackyfestival.cz/program/

Zlot miłośników starych rowerów Histopedál [ 23.08.2014, Ždánice]

Co roku w sierpniu, w Parku Zamkowym w Ždánicach spotykają się miłośnicy starych, tradycyjnych, dobrze wykonanych rowerów, bez przerzutek i innych udogodnień. Zgromadzeni uczestniczą w uroczystym przejeździe w eleganckich, historycznych kostiumach. Ten widok na pewno zrobi wrażenie.

 

[Aleksandra Dziewa]

 

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress