Sierpień na Słowacji. Wybierz imprezę dla siebie

Święto przewodników górskich to okazja by spotkać się z nimi, obejrzeć tematyczne filmy i posłuchać góralskiej muzyki |  fot. Spolok horských vodcov

Miłośników zarówno niedźwiedzi, przewodników górskich, jaki i… romskiej muzyki zapraszamy w gorące sierpniowe dni na Słowację. Także fani rockowej muzyki znajdą tu coś dla siebie. Najmłodsi turyści za to będą mieli okazję coś zmalować…

 

Dni Niedźwiedzie  [Wysokie Tatry, 31.07-03.08]

Na przełomie lipca i sierpnia  odbędzie się siódma już edycja tatrzańskiego festiwalu dla dzieci i dorosłych, którego motywem przewodnim są niedźwiedzie. W programie m.in. przedstawienia teatralne, gry, zabawy i koncerty.

http://www.kamdomesta.sk/vysoke-tatry/kulturne-institucie/ine/akcie-vo-vysokych-tatrach/medvedie-dni-2014

 

Święto przewodników górskich [Wysokie Tatry,  01-02.08]

Sierpień zaczynają przewodnicy górscy swoim świętem – będzie okazja spotkać się z nimi, obejrzeć tematyczne filmy czy posłuchać góralskiej muzyki.

http://www.tatraguide.sk/den-horskych-vodcov-2/sviatok-vodcov-2014.html

 

Tacy byli nasi dziadkowie [Koszyce, 27.06-11.11]

W Koszycach nadal można obejrzeć wystawę przedstawiającą słowackich uczestników pierwszej wojny światowej, przede wszystkim mieszkańców tego regionu.

http://www.visitkosice.eu/sk/podujatia/vystavy/taki-boli-nasi-dedovia

 

Rock Show [Vráble, 09.08]

Vráble to niewielkie miasto (niespełna 10 tys. mieszkańców) w kraju nitrzańskim, z wielkim jak na swoje możliwości, rockowym festiwalem. Brzmi ciekawie? Wybierzcie się tam już 9 sierpnia.

http://rock-show.sk/

 

International Gypsy Fest 2014 [Bratysława, 5-9.08]

Organizowany od roku 2008 International Gypsy Fest jest największym tego typu przedsięwzięciem na Słowacji. W tym roku będzie można zapoznać się z twórczością romskich muzyków a także obejrzeć zdjęcia dotyczące romskiej tematyki. W programie również m.in. seminarium dla romskiej młodzieży na temat Zagłady Romów.

http://www.gypsyfest.eu/

 

Tour de Pologne na Słowacji [07.08]

Pierwszy raz zagości u naszych sąsiadów kolarski wyścig Tour de Pologne. Zawodnicy przejadą trasą od Zakopanego aż po Szczyrbskie Jezioro (Štrbské Pleso).

http://www.epicjanom.sk/tour-de-pologne/novinky-o-tdp

 

Lato w Muzeum Wojciecha Löfflera [Koszyce, 5-10.08]

Jeżeli Wasze dzieci chcą się nauczyć malować, a będziecie w sierpniu w Koszycach, koniecznie zawitajcie do muzeum Wojciecha Löfflera, gdzie Wasze pociechy będą mogły rozwijać swoje plastyczne zdolności.

http://www.visitkosice.eu/sk/podujatia/pre-rodiny/leto-v-muzeu-vojtecha-lofflera

 [opracowała Agnieszka Molińska]

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress