Roman Vondrouš laureatem World Press Photo 2013

Na trybunach Wielkiej Pardubieckiej, pod koniec lat 90-tych, Vondrouš ‚złapał bakcyla’ fotografii | fot.Roman Vondrouš, źródło:www.worldpressphoto.org

Czeski fotograf, Roman Vondrouš, został jednym ze zwycięzców 56. edycji konkursu World Press Photo. Nagrodę otrzymał w kategorii fotografia sportowa za zdjęcia z wyścigu Wielkiej Pardubickiej.

„Nagrodę uważam za największy sukces i najwyższe wyróżnienie, jakie fotograf może zdobyć. Bardzo ją sobie cenię” – zareagował na wiadomość o nagrodzeniu. „Cieszę się, że udało mi się odnieść sukces  właśnie w sporcie wyścigowym, który jest dyscypliną bliską memu sercu. Z mojego punktu widzenia, to jeszcze pomnaża wyróżnienie” – dodał. Fotograf, za tą samą serię zdjęć, został nagrodzony jesienią ubiegłego roku w kategorii Sport na Czech Press Photo. „Roman Vondrouš w naszym konkursie zdobywa punkty praktycznie co roku od pięciu lat. Cieszymy się, że jego prace doceniło jury prestiżowego światowego konkursu” – powiedziała dyrektor CPP – Daniela Mrázkova, która w Czechach organizuje krajowy odpowiednik World Press Photo. Vondrouš zdobył w tym konkursie m.in. nagrodę Grant Praha.

Roman Vondrouš pochodzi z Pardubic. Jest absolwentem Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie. Swojej pasji poświęcił się w 2000 roku. Zajmuje się głównie fotografią sportową, zwłaszcza wyścigami konnymi. Od 2005 roku jest fotoreporterem Czeskiej Agencji Prasowej.Vondrouš nie jest pierwszym Czechem, któremu udało się zdobyć nagrodę World Press Photo. W ubiegłych rocznikach otrzymali ją m.in.: Antonin Kratochvil, Stanislav Tereba, Vilém Kropp  i Jan Šibik.

Nagrodzone zdjęcia z Wielkiej Parcubickiej

[eg, ČTV]

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress